Wygrana z Podlasiem po raz drugi (fotogaleria)

Wygrana z Podlasiem po raz drugi

W meczu sparingowym Pogoń II Siedlce pokonała Podlasie Sokołów Podlaski 6:1. Był to drugi sparing tej zimy pomiędzy obiema drużynami.

Sparing z Podlasiem został zorganizowany w ostatniej chwili. Dwójka zagrała w nominalnym składzie, wzmocniona jedynie dwoma młodzieżowcami z I-ligowca.

W pierwszej odsłonie więcej z gry mieli Pogoniści i to oni w 9 minucie wyszli na prowadzenie. Po rzucie rożnym Mateusz Omieciuch przedłużył piłkę w polu karnym, do niej dopadł Sebastian Szcześniak i z bliskiej odległości dał siedlczanom prowadzenie. Dwanaście minut później golem odpowiedzieli sokołowianie po ładnym strzale Marcina Siedleckiego z 20 metrów. W 29 minucie ponowne prowadzenie biało-niebieskim dał Paweł Łydkowski, który obrócił się z futbolówką i uderzył przy słupku. Za moment z dystansu uderzał Omieciuch, piłkę wypluł Piotr Antoszczuk, a do siatki bez trudu trafił Paweł Marchel.

Po zmianie stron na boisko wybiegła druga jedenastka Pogoni, zaś Podlasie miało w rezerwie zaledwie kilku zawodników. Było to widać podczas gry, gdyż siedlecka młodzież mocno dawała się we znaki przedstawicielowi siedleckiej okręgówki. Podopieczni Rafała Marcyniuka także mieli swoje szanse, lecz jakimś cudem piłka nie zdołała wlecieć do bramki strzeżonej przez Marcina Borkowskiego. W 53 minucie padł kolejny gol dla siedlczan. Po kontrze indywidualną akcję zakończoną trafieniem przeprowadził Bartosz Kryszczuk. Dwadzieścia minut potem na 5:1 strzelił po zespołowej akcji Maciej Litwiński, a w 76 minucie wynik ustalił Sebastian Bober.

W Podlasiu zagrali byli Pogoniści: Piotr Antoszczuk, Piotr Goś i Piotr Osial. Z kolei w Pogoni wystąpił wychowanek zespołu z Sokołowa Podlaskiego – Mateusz Omieciuch.

PLANY POGONI II

W najbliższą sobotę 24 lutego Pogoń II rozegra dwa mecze sparingowe. O 12:00 zmierzy się z ŁKS 1926 Łomża, zaś o 16:00 podopieczni Marcina Tomaszewskiego zagrają z Tajfunem Jartypory.

21.02.18, 19:20 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Podlasie Sokołów Podlaski 6:1 (3:1)

Bramki: Sebastian Szcześniak 9, Paweł Łydkowski 29, Paweł Marchel 30, Bartosz Kryszczuk 53, Maciej Litwiński 73, Sebastian Bober 76 – Marcin Siedlecki 23

Pogoń II: Patryk Izdebski (46 Marcin Borkowski) – 5. Sebastian Krawczyk (46, 3. Karol Grochowski), 2. Piotr Ceranka (46, 14. Patryk Bielecki; 72, 26. Maciej Litwiński), 15. Paweł Łydkowski (46, 24. Aleksander Woźnica; 80, 14. Patryk Bielecki), 6. Michał Markiewicz (46, 11. Gracjan Sadokierski) – 9. Krystian Zbieć (46, 46, 26. Maciej Litwiński; 65, 10. Dominik Krupa), 17. Przemysław Rodak (46, 8. Maciej Gawinkowski), 93. Dominik Barciak (46, 23. Tomasz Górski; 56, 93. Kacper Bojanczuk), 4. Paweł Marchel (46, 27. Sebastian Bober), 13. Sebastian Szcześniak (46, 10. Dominik Krupa; 56, 98. Wojciech Sidoruk) – 19. Mateusz Omieciuch (46, 17. Bartosz Kryszczuk; 87, 24. Aleksander Woźnica)

Sędzia: Daniel Baj