Remis na zakończenie zimowych sparingów. Czas na Zagłębie (multimedia)

W ostatnim zimowym sparingu MKP Pogoń Siedlce zremisował na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 1:1.

W drugim dzisiejszym sparingu Pogoń zmierzyła się na wyjeździe z Górnikiem Łęczna. W składzie Pogoni znalazł się Przemysław Rodak z rezerw biało-niebieskich.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy stwarzali więcej ofensywnych akcji. W 4 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Radosław Pruchnik główkował niecelnie. Cztery minuty później Grzegorz Bonin wyłożył futbolówkę Michałowi Suchankowi, a ten będąc w dobrej sytuacji trafił wprost w golkipera Pogoni. Pierwszy groźny strzał w meczu Pogoniści oddali dopiero w 13 minucie, kiedy to uderzał Dawid Polkowski, jednak w bramce dobrze interweniował doświadczony Sergiusz Prusak. W kolejnych minutach w meczu było dużo niedokładności z powodu obfitych opadów śniegu. 33 minuta: Przemysław Frąckowiak efektownie obronił strzał Patryka Szysza. Cztery minuty później Adrian Łuszkiewicz minimalnie przestrzelił.

Górnik już na początku drugiej odsłony wyszedł na prowadzenie. W 50 minucie piłka odbiła się od Sebastiana Krawczyka po czym trafiła pod nogi Sebastiana Szerszenia, który nie zastanawiając się pokonał bezradnego bramkarza biało-niebieskich. Następnie przez kilka minut trwała walka w środku pola. W 62 minucie Dominik Kun zagrał do Dawida Polkowskiego, a ten celnym uderzeniem na bramkę doprowadził do remisu. Trzy minuty później Przemysław Frąckowiak obronił strzał z rzutu wolnego Łukasza Tymińskiego. W 69 minucie Damian Świerblewski był bliski strzelenia gola po podaniu Dominika Kuna. W ostatnich minutach gospodarze przeważali na placu gry, ale zabrakło im skuteczności i sparing zakończył się remisem 1:1.

W ekipie Górnika zagrał Robert Pisarczuk, który w przeszłości był zawodnikiem Pogoni.

Już za tydzień podopieczni Dariusza Banasika zainaugurują rundę wiosenną Nice 1 Ligi. Siedlczanie zmierzą się na własnym boisku z Zagłębiem Sosnowiec.

24.02.18, 16:00 – Łęczna

Sparing: Górnik Łęczna – Pogoń Siedlce 1:1 (0:0)

Bramki: Sebastian Szerszeń 50 – Dawid Polkowski 62

Górnik: 79. Sergiusz Prusak (46, 1. Dominik Podleśny) – 22. Robert Pisarczuk (46, 8. Paweł Sasin), 18. Arkadiusz Kasperkiewicz, 17. Radosław Pruchnik (46, 23. Łukasz Wiech), 4. Rafał Kosznik (46, 8. Marcin Flis) – 7. Michał Suchanek, 2. Tomasz Makowski (46, 5. Łukasz Tymiński), 14. Adrian Łuszkiewicz (46, 10. Filip Karbowy), 15. Grzegorz Bonin (46, 98. Filip Serečin), 11. Patryk Szysz (46, 21. Dariusz Jarecki) – 9. Jurij Wereszczak (46, 19. Sebastian Szerszeń)

Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak (66, 13. Dawid Gargasz) – 27. Jakub Szrek, 7. Przemysław Rodak, 15. Paweł Łydkowski, 34. Paweł Garyga (46, 6. Sebastian Krawczyk) – 18. Dominik Kun, 21. Łukasz Jegliński, 99. Dominik Barciak (62, 34. Paweł Garyga), 35. Dawid Polkowski, 11. Michał Bajdur – 24. Damian Świerblewski

Żółta kartka: Dominik Kun 90

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)