Juniorki Pogoni na siódmym miejscu w Grodzisku Mazowieckim (fotogaleria)

   
Autor:
Dodano: 2018/02/25 13:00    views 4579
Juniorki Pogoni na siódmym miejscu w Grodzisku Mazowieckim

Piłkarki siedleckiej Pogoni z rocznika 2002 i młodsze uczestniczyły w Halowych Mistrzostwach Mazowsza U-16 w piłce nożnej, które odbyły się w Grodzisku Mazowieckim.

Siedlczanki, po raz kolejny pokazały, że są obiecującym zespołem. Podopieczne Michała Strzałkowskiego zagrały w grupie C, a przeciwniczkami siedlczanek były zespoły: GOSiR Piaseczno, Ursus Warszawa i Polonez Warszawa. W pierwszym spotkaniu “grając z marszu” Pogonistki przegrały z Polonezem 0:4. W drugim spotkaniu padł remis z faworytem grupy, GOSiR 1:1. Na minutę przed końcem, wyrównującego gola zdobyła – Eliza Rucińska. Kolejny mecz miał dać odpowiedź czy zagramy w ćwierćfinale tej imprezy. Mecz z Ursusem Warszawa był bardzo zacięty, MKS Pogoń prowadził 3:1 po bramkach Rucińskiej. Emocje rozpoczęły się gdy warszawianki zdobyły kontaktową bramkę. Przy stanie 3:2 dla Pogoni, na 30 sekund przed końcem meczu wynik na 4:2 ustaliła Agata Pieńkowska.

W ćwierćfinale siedlczanki zmierzyły się z aktualnym mistrzem Polski – MUKS Praga Warszawa i przegrały 0:8. Kiedy wydawało się, że Pogoń zajmie 8 miejsce, w następnym ćwierćfinale Sportowa Czwórka Radom pokonała Polonez Warszawa 9:0 i tym samym siedlczanki zdobyły 7 miejsce na Mazowszu zdobywając pamiątkowy puchar.

Należy podkreślić, że zespół siedlecki zagrał najlepszy turniej tej zimy. Przypomnijmy, że zespół rocznika 2002 i młodsze grał w Pilawie, Piasecznie, a przygotowania do wiosny zakończy turniejem 10 marca w Mrozach. Cieszy, że systematycznie podnosi się poziom zawodniczek Elizy Rucińskiej, Oliwii Dang czy Martyny Gromady.

Wyniki grupy C:

GOSIR Piaseczno – UKS Ursus Warszawa 4:2

Polonez Warszawa – Pogoń Siedlce 4:0

UKS Ursus Warszawa – Polonez Warszawa 3:3

GOSiR Piaseczno – Pogoń Siedlce 1:1 (Rucińska)

GOSiR Piaseczno – Polonez Warszawa 5:1

Ursus Warszawa – Pogoń Siedlce 2:4 (Rucińska 3, Pieńkowska)

MKS Pogoń: Julia Biarda, Kinga Rucińska – Oliwia Dang, Martyna Gromada, Marlena Kozioł, Zuzanna Seredzińska, Julia Mazurczuk, Agata Pieńkowska, Julia Pszczel, Eliza Rucińska, Ada Iwińska, Natalia Paściak

autor: Michał Strzałkowski

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert
Sponsorzy

Patronat medialny