Bez fajerwerków na olimpiadzie. Narciarze Rawy bez medalu

Nie udało się wywalczyć medalu przedstawicielom Rawy Siedlce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Podkarpackie 2018.

Pięcioro narciarzy UKS Rawa Siedlce z kategorii juniora B przystąpiło do rywalizacji w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Podkarpackie 2018, która odbyła się w Ustjanowej.

W sprincie indywidualnym stylem dowolnym najlepiej spisali się: Mateusz Posiadała i Kamila Borkowska zajmując ósme miejsca. Dziesiąta była Justyna Stefaniuk, jedenasta Oliwia Pawełko, zaś szesnasta Monika Sołoniewicz.

WYNIKI KWALIFIKACJI

WYNIKI KOŃCOWE

Drugiego dnia zmagań w OOM odbyły się biegi dystansowe stylem dowolnym. Najwyższe miejsce z reprezentantek Rawy na dystansie 7,5 km zajęła Kamila Borkowska – piąte. Z dziewiątym czasem linię mety przekroczyła Justyna Stefaniuk, czternasta była Oliwia Pawełko, a dwudziesta szósta lokata przypadła Monice Sołoniewicz.

Juniorzy B rywalizowali na 10 km. Na trasie nie zobaczyliśmy jednak Mateusza Posiadały.

WYNIKI JUNIOREK B

WYNIKI JUNIORÓW B

Po dniu przerwy narciarze wrócili na trasy i biegali stylem klasycznym. Mateusz Posiadała w biegu na 7,5 km zajął jedenaste miejsce. We współzawodnictwie dziewcząt na 5 km najwyżej z siedlczanek – na 7 pozycji sklasyfikowana została Justyna Stefaniuk. Jedenasta była Kamila Borkowska, dwudziesta druga – Monika Sołoniewicz, zaś dwudziesta czwarta Oliwia Pawełko.

WYNIKI – styl klasyczny

Ostatnią konkurencją tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży były team sprinty. Trener Grzegorz Staręga desygnował do boju dwie drużyny. Pierwsza z nich pobiegła w składzie: Kamila Borkowska / Justyna Stefaniuk (UKS Rawa Siedlce I), natomiast drugą tworzyły Oliwia Pawełko i Monika Sołoniewicz (UKS Rawa Siedlce II). Trzeba przyznać, że właśnie w tej konkurencji byliśmy najbliżej zdobyczy medalowej. Pierwsza z wyżej wymienionych sztafet dotarła do mety na czwartej pozycji. Do brązowego medalu zabrakło nieco ponad pół minuty. Sztafeta UKS Rawa Siedlce II finiszowała na pozycji numer 7.