Ciemno, zimno i bez punktów (fotogaleria)

W pierwszym meczu po zimowej przerwie Pogoń Siedlce przegrała na własnym stadionie 0:1.

W wyjściowym składzie Pogoni znalazło się miejsce dla pozyskanych zimą: Meika Karwota, Przemysława Płachety oraz Andrzeja Rybskiego. Na ławce usiadł natomiast Ziggy Gordon.

Pierwsze minuty to spokojna gra obu drużyn. Pierwszą groźną akcję w meczu stworzyli gospodarze. W 15 minucie Przemysław Płacheta dośrodkował w pola karne z rzutu wolnego, a tam główkował Daniel Chyła. Uderzenie obrońcy Pogoni obronił golkiper Zagłębia. W 32 minucie Przemysław Płacheta próbował strzelać, ale wyszło z tego podanie do Grzegorza Tomasiewicza, który z strzelił z kilku metrów obok bramki.

Pogoń bardzo dobrze mogła rozpocząć drugą połowę. W 47 minucie Przemysław Płacheta uderzył z rzutu wolnego sprzed pola karnego tuż obok bramki. Pięć minut później Zagłębie wyszło na prowadzenie. Tomasz Nowak przelobował Rafała Misztala, futbolówka odbiła się od poprzeczki i spadła wprost pod nogi Szymona Lewickiego, który z bliska skierował ją do pustej bramki. Siedlczanie mogli odpowiedzieć w 59 minucie, jednak uderzenie Adriana Paluchowskiego obronił Dawid Kudła. 65 minuta: Dariusz Zjawiński oddał mocny strzał z linii pola karnego i bramkarz gości z problemami sparował piłkę na róg. W doliczonym czasie gry siedlczanie umieścili piłkę w siatce, ale gol nie został uznany, ponieważ sędzia dopatrzył się pozycji spalonej Michała Bajdura.

W ekipie Pogoni zagrali: Adrian Paluchowski oraz Michał Bajdur, którzy w przeszłości grali w Zagłębiu. Natomiast Dariusz Banasik w poprzedniej rundzie był szkoleniowcem teamu z Sosnowca. W jedenastce Zagłębia pojawili się ex-Pogoniści: Arkadiusz Jędrych oraz Konrad Wrzesiński, a cały mecz na ławce spędził Rafał Makowski.

W następnej kolejce MKP Pogoń zmierzy się na wyjeździe z Wigrami Suwałki. Ten mecz odbędzie się w sobotę, 10 marca o godzinie 16.

03.03.18, 17:15 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Nice 1 Liga: Pogoń Siedlce – Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:0)

Bramka: Szymon Lewicki 52

Mecz rozpoczął się z 15-minutowym opóźnieniem z powodu problemów z oświetleniem.

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 8. Daniel Chyła, 19. Maciej Wichtowski, 55. Meik Karwot, 4. Jarosław Ratajczak – 41. Przemysław Płacheta (68, 11. Michał Bajdur), 23. Piotr Mroziński, 10. Grzegorz Tomasiewicz (80, 29. Dominik Kun), 18. Andrzej Rybski (61, 35. Dawid Polkowski), 9. Dariusz Zjawiński – 87. Adrian Paluchowski

Zagłębie: 1. Dawid Kudła – 94. Robert Sulewski, 4. Arkadiusz Jędrych, 16. Mateusz Cichocki, 99. Tymoteusz Puchacz – 77. Konrad Wrzesiński, 10. Callum Rzonca (86, 42. Alexandre Cristóvão), 21. Sebastian Milewski (69, 7. Tomasz Nawotka), 6. Tomasz Nowak, 66. Adam Banasiak (46, 24. Bartłomiej Babiarz) – 20. Szymon Lewicki

Żółte kartki: Meik Karwot 17, Dariusz Zjawiski 90+5 – Adam Banasiak 27, Arkadiusz Jędrych 47, Sebastian Milewski 49, Callum Rzonca 86

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn)