Kolejny pięciosetowy bój Ósemki. Triumf Łaskovii (fotogaleria)

W meczu 17 kolejki II ligi Ósemka Siedlce przegrała we własnej hali z Łaskovią Łask 2:3.

Mecz zaczął się po myśli przyjezdnych. W pierwszym secie po zaciętej walce Łaskovia wygrała 25:23. W kolejnych dwóch partiach na właściwe tory wróciła Ósemka i po rewelacyjnej grze zwyciężyła 25:17 i 25:15. Siedlczanki nie potrafiły jednak pójść za ciosem i przypieczętować zwycięstwa. Czwartą odsłonę wygrała Łaskovia 25:21, doprowadzając do tie-break’a. Decydującego seta w imponujący sposób od prowadzenia 6:0 rozpoczęły przyjezdne. Przewagi nie oddały już do końca i ostatecznie triumfowały 15:7.

Na zakończenie rundy zasadniczej Ósemkę czeka derbowe starcie z Nike Węgrów. Spotkanie to zaplanowano na sobotę 17 marca na godzinę 16:00.

03.03.18, 16:00 –  Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: Ósemka Siedlce – Łaskovia Łask 2:3 (23:25, 25:17, 25:15, 21:25, 7:15)

Ósemka: 2. Marta Orzyłowska, 3. Marta Zich, 4. Ewa Grzelak, 7. Agnieszka Krzymowska, 10. Malwina Stroińska, 11. Katarzyna Pyzdrowska, 12. Maja Orzyłowska, 13. Ewelina Karsztun, 15. Karina Pinczuk, 17. Agata Skikiewicz, 18. Iga Bogusz (libero)