Piłkarska strzelanina w Siedlcach (fotogaleria)

Piłkarska strzelanina w Siedlcach

Pogoń II Siedlce rozgromiła w sparingu Wektrę Zbuczyn aż 11:1.

Kadra siedlczan na to spotkania składała się w większości z zawodników dwójki.

Mecz przebiegał pod dyktando podopiecznych Marcina Tomaszewskiego, którzy co chwilę nękali defensywę i bramkarza Wektry. Na początku meczu dwubramkowe prowadzenie Pogoni dał Krystian Zbieć. Wektra zdołała zdobyć kontaktową bramkę za sprawą trafienia Patryka Żółtowskiego. Przed przerwą na 3:1 gola strzelił Piotr Ceranka. Po zmianie stron rozpętała się prawdziwa piłkarska strzelanina. Tuż po wznowieniu gry hattricka skompletował Zbieć. Dwie minuty potem Pogoniści mieli rzut karny, którego zmarnował Dominik Barciak strzelając wprost tam, gdzie rzucił się Damian Krasuski. Niewiele to dało piłkarzom ze Zbuczyna, którzy zostali skarceni jeszcze siedmiokrotnie. Gole dla Pogoni zdobyli: Mateusz Omieciuch (dwa), Mateusz Wassilow, Karol Grochowski, Wojciech Sidoruk (dwa) i Dominik Barciak.

W Wektrze zagrali byli Pogoniści: Cezary Anusiewicz, Damian Prokurat, Mateusz Prokurat, Damian Krasuski, Emil Michalak i Robert Narwojsz. Z kolei w Pogoni wystąpił były zawodnik klubu ze Zbuczyna – Karol Grochowski. Trenerem Wektry jest Przemysław Prokopiak, grający dawniej w biało-niebieskich, zaś szkoleniowiec Pogoni II Marcin Tomaszewski reprezentował onegdaj Wektrę.

PLANY POGONI II

Następny sparing Pogoń II rozegra w sobotę 9 marca o 13:00 z Podlasie Sokołów Podlaski.

07.03.18, 19:15 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Wektra Zbuczyn 11:1 (3:1)

Bramki: Krystian Zbieć 3, 11, 46, Piotr Ceranka 42, Mateusz Omieciuch 48, 90+1, Mateusz Wassilow 55, Karol Grochowski 79, Wojciech Sidoruk 82, 87, Dominik Barciak 84 – Patryk Żółkowski 25

W 48 minucie Dominik Barciak (Pogoń II) nie wykorzystał rzutu karnego (Damian Krasuski obronił).

Pogoń II: 13. Dawid Gargasz (49 Jakub Bieliński) – 5. Sebastian Krawczyk (49, 27. Karol Grochowski), 11. Aleksander Woźnica (49, 14. Patryk Bielecki), 23. Piotr Ceranka (49, 19. Jan Mruz), 10. Michał Markiewicz (49, 17. Wojciech Sidoruk) – 9. Krystian Zbieć (49, 93. Mateusz Wassilow), 3. Przemysław Rodak, 15. Tomasz Górski (46, 15. Dominik Barciak), 4. Mateusz Omieciuch, 26. Maciej Litwiński (46, 2. Wojciech Sidoruk) – 8. Bartosz Kryszczuk (49, 18. Kacper Bojanczuk)

Sędzia: Jakub Strojek (Siedlce)