wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Międzynarodowe zawody zapaśnicze w Łukowie z udziałem naszych zapaśniczek

W miniony weekend Łuków został opanowany przez młode zapaśniczki. Wszystko za sprawą Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich juniorek i Pucharu Polski kadetek (eliminacji do OOM).

Łuków w dniach 9-11 marca zamienił się w „stolicę” zapasów. W tymże mieście zorganizowane zostały dwie imprezy, które zgromadziły na starcie ok. 300 młodych zapaśniczek. W Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszechradzkich walczyły juniorki (z Polski, Węgier, Czech i Słowacji), natomiast kadetki przystąpiły do rywalizacji w Pucharze Polski, który był eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszechradzkich juniorek zaprezentowały się dwie zapaśniczki WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Na trzecim stopniu podium udało się stanąć Magdalenie Kisielińskiej rywalizującej w kat. 62 kg. Elwira Sprzonczak walcząca w kat. 50 kg zajęła piątą lokatę.

W Pucharze Polski kadetek, będącym jednocześnie eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, wzięło udział pięć siedlczanek. Wspaniale spisała się Karolina Urban, wygrywając swoją kategorię wagową – 43 kg. Drugi z medali – brązowy zdobyła Klaudia Kudelska (kat. 57 kg).