=Centrum

Rozczarowali na tle Stali (fotogaleria)

Autor:
Dodano: 2018/03/17 18:54    views 6902

Piłkarze Pogoni przegrali ze Stalą Mielec 1:2. Siedlczanie zdobyli pierwszą bramkę w rundzie wiosennej.

Trener Dariusz Banasik w porównaniu do ostatniego meczu w Suwałkach dokonał czterech zmian w składzie. W pierwszej jedenastce pojawili się: Dominik Kun, Andrzej Rybski, Damian Świerblewski oraz Maciej Wichtowski. Na ławce usiedli natomiast: Piotr Mroziński, Jarosław Ratajczak i Grzegorz Tomasiewicz.

Po ostatnich opadach śniegu wiele osób bało się o stan murawy, jednak ARMS bardzo dobrze przygotowała boisko.

Pogoń bardzo dobrze mogła rozpocząć spotkanie, ale w 5 minucie po centrze Meika Karwota w dogodnej sytuacji przestrzelił Andrzej Rybski. 20 minuta: dobra akcja drużyny z Siedlec. Damian Świerblewski minął na skrzydle dwóch rywali, zagrał w pole karne, a tam Andrzej Rybski wyłożył futbolówkę Dariuszowi Zjawińskiemu, który z 11 metrów strzelił nad bramką. Chwilę później Bartosz Nowak uderzył z kilku metrów wprost w Rafała Misztala. W 28 minucie siedlczanie ponownie zagrozili bramce Stali. Po podaniu Andrzeja Rybskiego strzał oddał Damian Świerblewski i Radosław Majecki sparował piłkę na róg.  Dziewięć minut na strzał z dystansu zdecydował się Bartosz Nowak i golkiper Pogoni musiał zbić piłkę na korner. Tuż przed końcem pierwszej odsłony Damian Świerblewski uderzył z kilku metrów wysoko nad bramką.

Pierwszy strzał celny w drugiej połowie oddał Jakub Arak, jednak Rafał Misztal nie miał problemów z interwencją. W 54 minucie Krzysztof Kiercz główkował i piłka trafiła w słupek. 61 minuta: Michał Janota trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę. Trzy minuty później przyjezdni wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Bartosz Nowak, który popisał się mocnym strzałem w krótki róg. Kilkadziesiąt sekund później do remisu mógł doprowadzić Dariusz Zjawiński, jednak napastnik Pogoni minimalnie przestrzelił. W 78 minucie na 2:0 dla gości podwyższył Jakub Arak, który umieścił piłkę w siatce pomiędzy nogami bramkarza Pogoni. Sześć minut później Dariusz Zjawiński strzelił kontaktowego gola, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Po chwili Paweł Pskit cofnął swoją decyzję i uznał bramkę, jednak po konsultacji a arbitrem bocznym ponownie odgwizdał wolnego. W 86 minucie Przemysław Płacheta dośrodkował w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Dariusz Zjawiński, który dopiął swego i celną główką wpisał się na listę strzelców. W końcówce Pogoń próbował jeszcze doprowadzić do remisu, ale Stal dobrze się broniła.

Na ławce Pogoni obecny był Piotr Mroziński – były zawodnik Stali.

PLANY POGONI

W następnej kolejce siedlczanie mieli zmierzyć się z Chrobrym Głogów, jednak ten mecz został odwołany. Pogoń do ligi powróci 31 marca, kiedy to zmierzy się na własnym stadionie z Bytovią Bytów.

17.03.18, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Nice 1 Liga: Pogoń Siedlce – Stal Mielec 1:2 (0:0)

Bramki: Dariusz Zjawiński 86 – Bartosz Nowak 64, Jakub Arak 78

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 2. Ziggy Gordon, 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 55.Meik Karwot – 24. Damian Świerblewski (59, 27. Jakub Szrek), 8. Daniel Chyła, 35. Dawid Polkowski, 18. Andrzej Rybski (67, 10. Grzegorz Tomasiewicz), 29. Dominik Kun (76, 41. Przemysław Płacheta) – 9. Dariusz Zjawiński

Stal: 99. Radosław Majecki – 11. Mateusz Gancarczyk, 51. Rafał Grodzicki, 3. Krzysztof Kiercz, 6. Leândro – 33. Maksymylian Banaszewski (88, 15. Arkadiusz Górka), 4. Martin Dobrotka, 16. Josip Šoljić (63, 7. Szymon Sobczak), 17. Bartosz Nowak, 22. Michał Janota (69, 27. Piotr Marciniec) – 18. Jakub Arak

Żółte kartki: Andrzej Rybski 6, Dawid Polkowski 45+1, Maciej Wichtowski 60 – Josip Šoljić 51, Mateusz Gancarczyk 87, Radosław Majecki 90

Vira

Pozostaje miec nadzieje ze jak przy poprzedniej przygodzie Banasika z Pogonią zespoł rozkreci sie po kilku spotkaniach…Teraz 2 tygodnie przerwy i mecz z Bytovią.W razie braku wygranej trener out.

znaFCa
Gość
znaFCa

nic się 2 razy nie zdarza. Nie wiem, jak można było wziąć człowieka, który zostawił Pogoń na lodzie i gadał głupoty na jej temat. Faktycznie łatwiejszego przeciwnika na przełamanie niż Bytovia nie można sobie wyobrazić. Jak przegrają to Banasik będzie skończony jako trener na poziomie 1-2 ligi.

Vira
Gość
Vira

Aha….Wielkie pokłony dla służb za swietne przygotowanie boiska.

Xyz
Gość
Xyz

Grająca piach stał nas ogrywa i wskakuje na drugie miejsce .

Bez spinki
Gość
Bez spinki

Niestety ale na ten moment jesteśmy najsłabszą drużyną w lidze..