Porażka SKK oznaczająca wielkie kłopoty (fotogalerie)

Koszykarze SKK Siedlce w meczu 31 kolejki I ligi przegrali z KK Warszawa 75:80.

Przed 31 kolejką oba zespoły miały identyczny bilans: 6 wygranych oraz 22 porażek. Drużyny walczą o uniknięcie 17 miejsca, które już po rundzie zasadniczej powoduje bezpośredni spadek do II ligi. Przed meczem w nieco lepszej sytuacji był Siedlecki Klub Koszykówki, w którym w pierwszym starciu obu drużyn pokonał beniaminka ze stolicy (79:69).

Stawka meczu była ogromna. Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy szybko wyszli na prowadzenie 11:4. Kolejne minuty należały już do gości z Warszawy. KK bardzo dobrze grał w defensywie. Mocną stroną beniaminka była również skuteczność, szczególnie rzutów z dystansu (7/14 do przerwy). Imponowali Mikołaj Motel oraz Tomasz Rudko.

SKK wielokrotnie odrabiał straty do rywali, wychodził nawet na kilku punktowe prowadzenie. Kluczowy dla losów spotkania był przełom 3 i 4 kwarty, w którym przy stanie 62:56, goście zanotowali serię 13 punktów z rzędu. Podopieczni Michała Spychały gonili wynik, jednak zabrakło im kropki nad „i”.

W zespole z Siedlec najskuteczniejszy był Paweł Lewandowski, który zdobył 24 punkty. Gospodarze zdecydowanie wygrali zbiórki (38 do 23), jednak popełnili aż 24 straty.