Bez niespodzianki w Stargardzie. Za tydzień mecz o wszystko (fotogaleria)

Koszykarze SKK Siedlce w meczu 32 kolejce I ligi przegrali na wyjeździe ze Spójnią Stargard 65:87.

Spójnia Stargard ma już zapewnione pierwsze miejsce w rundzie zasadniczej I ligi. Drużyna Krzysztofa Koziorowicza gra świetnie. W 29 meczach ekipa z Pomorza Zachodniego wygrała aż 27 razy, a przegrała jedynie dwa. Siedlczanie walczą natomiast o 15 lub 16 miejsce, które zapewni grę w fazie play-out.

Jak na lidera I ligi przystało, Spójnia rozpoczęła mecz znakomicie. Trafiła pierwszych 9/10 rzutów z gry i objęła prowadzenie 20:6.  Siedlczanie obudzili się jednak bardzo szybko. Skuteczne akcje Rafała Rajewicza pozwoliły SKK wrócić do gry. Walka toczyła się punkt za punkt, a inicjatywa była po stronie zespołu Michała Spychały.

Do przerwy siedlczanie prowadzili 38:37. SKK popełniał mało strat, grał bardzo dobrze w defensywie i umiejętnie dzielił się piłką. W zespole ze Stargardu nie do zatrzymania był z kolei Hubert Pabian.

Po przerwie było już dużo gorzej. Spójnia wygrała trzecią kwartę 25:11, a sygnał do ataku dali jej dwaj liderzy: Pabian oraz Marcin Dymała. Siedlczanie górowali w zbiórkach, jednak w innych elementach koszykarskiego lepsza była drużyna ze Stargardu. Przewaga gospodarzy rosła z minuty na minutę.

FOTOGALERIA

PLANY SKK

W najbliższej kolejce koszykarze z Siedlec zagrają przed własną publicznością z Notecią Inowrocław. Początek meczu w piątek o godz 18:00.

24.03.18, 18:00 – Stargard
I liga: Spójnia Stargard – SKK Siedlce 87:65 (25:18, 13:21, 25:11, 24:15)

Spójnia: 24. Marcin Dymała 21, 44. Hubert Pabian 21, 21. Maciej Raczyński 9, 10. Alan Czujkowski 8, 0. Dawid Bręk 7, 25. Marcel Wilczek 7, 8. Wojciech Fraś 6, 14. Karol Pytyś 6, 5. Konrad Koziorowicz 2, 22. Mateusz Pryć, 3. Sebastian Szymański

SKK: 8. Rafał Król 14, 5. Karol Obarek 14, 33. Rafał Rajewicz 13, 24. Bartosz Wróbel 12, 16. Paweł Lewandowski 4, 11. Rafał Sobiło 3, 22. Rafał Stefanik 3, 7. Mateusz Migała 2, 10. Dawid Kołodziński, 6. Marcin Nędzi