Triathlonowe zmagania zawodników TCS w różnych zakątkach Polski

Nie próżnowali przez ostatnie dwa tygodnie reprezentanci Triathlon Siedlce Club. Grand Prix w Aquathlonie Pościgowym w Rzeszowie i Poznaniu oraz finałowa runda Aquathlonu w Radzyniu Podlaskim – to imprezy, w których brali udział.

10 marca w Rzeszowie w Grand Prix w Aquathlonie Pościgowym, w ogólnopolskich zawodach Polskiego Związku Triathlonowego startowało troje zawodników Triathlon Siedlce Club. W kategorii młodziczek na dystansie 400 pływania i 2 km Łucja Wierzbicka zajęła 10 miejsce, a Bartosz Rękawek w kategorii junior młodszy (dystans 600 pływania i 3 km biegu) był 6. W kategorii open (dystans 800 pływania, 5 km bieg) brał udział także trener Paweł Janiak i zajął wysokie 2 miejsce.

Tydzień później, 18 marca, zawody z serii Grand Prix odbyły się w Poznaniu. Siedlczanie mimo osiągnięcia lepszych czasów w pływaniu i biegu, w porównaniu do zawodów w Rzeszowie, zajęli dalsze lokaty. Rękawka sklasyfikowano na 12, a Janiaka na 6 pozycji.

13 marca miała miejsce finałowa runda Aquathlonu w Radzyniu Podlaskim. Na trzecim stopniu podium w kat. mężczyzn stanął Artur Piotrowski. W rywalizacji drużyn kobiecych, dwa pierwsze miejsce zajęły panie z TSC. Zwycięstwo odniosła para Aneta Marciszewska / Iwona Wierzbicka, a tuż za nią uplasował się duet: Anna Świtalska i Natalia Buczek.

W klasyfikacji końcowej Grand Prix Radzynia Podlaskiego w Aquathlonie pierwsza lokata w drużynach kobiecych przypadła Anecie Marciszewskiej i Iwonie Wierzbickiej. Na trzecich pozycjach tegoroczne zmagania ukończyli: Artur Piotrowski w kategorii mężczyzn i Katarzyna Kopańska wśród kobiet.

źródło: własne / Triathlon Siedlce Club; foto: Triathlon Siedlce Club