W regionie: Szczęśliwa inauguracja dla Podlasia (fotogalerie)

W regionie: Szczęśliwa inauguracja dla Podlasia

W meczu 16 kolejki ligi okręgowej rozgrywanym w Siedlcach Podlasie Sokołów Podlaski pokonało Wilgę Miastków Kościelny 4:1.

Początek spotkania Podlasia z Wilgą zapowiadał wielką strzelaninę na boisku w Siedlcach. Już w 3 minucie Marcin Siedlecki w sytuacji sam na sam wyprowadził sokołowian na prowadzenie. Pięć minut potem było 2:0 po golu Jakuba Nowotniaka, który z kilkunastu metrów posłał piłkę przy dalszym słupku. Trzeci gol padł w 17 minucie. Akcję zainicjował Siedlecki podając do Przemysława Głowacza, ten wyłożył futbolówkę do lepiej ustawionego Dawida Kobusa, który dopełnił formalności. W końcówce pierwszej połowy Wilga odpowiedziała trafieniem Jakuba Biedrzyckiego, ale to wszystko na co było stać młody zespół z Miastkowa Kościelnego.

W drugiej połowie Podlasie w dalszym ciągu przeważało i tylko przez swoją nieskuteczność tylko raz znalazło drogę do bramki rywala. Stało się to w 55 minucie, gdy Głowacz wykorzystał podanie Piotra Gosia.

W Podlasiu zagrał były piłkarz Pogoni Siedlce – Piotr Goś.

Mecz z powodu złego stanu boiska w Sokołowie Podlaskim odbył się na sztucznej murawie w Siedlcach. Również w następnej kolejce boczne boisko stadionu ROSRRiT będzie gościć sokołowian. W Wielką Sobotę 31 marca o 11:00 Podlasie podejmie w Siedlcach lidera ligi okręgowej – Mazovię II Mińsk Mazowiecki. Dwie godziny później Wilga Miastków Kościelny zagra w Uninie z Orłem.

25.03.18, 15:35 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Liga okręgowa: Podlasie Sokołów Podlaski – Wilga Miastków Kościelny 4:1 (3:1)

Bramki: Marcin Siedlecki 3, Jakub Nowotniak 8, Dawid Kobus 17, Przemysław Głowacz 55 – Jakub Biedrzycki 43

Podlasie: 1. Konrad Kotowski – 2. Piotr Goś, 5. Karol Przybyszewski (44, 17. Kamil Horowicz), 7. Kacper Komycz, 18. Łukasz Buczyński (83, 16. Mateusz Czorniej) – 13. Dawid Kobus, 9. Hubert Fabisiak, 19. Marcin Siedlecki (90, 3. Łukasz Hajdas), 8. Jakub Nowotniak (55, 6. Daniel Klimczuk), 11. Paweł Buczyński (84, 14. Maciej Nowotniak) – 10. Przemysław Głowacz

Wilga: 97. Patryk Salamończyk – 4. Jacek Gajownik (73, 19. Łukasz Biedrzycki), 6. Kamil Latuszek, 13. Przemysław Baran, 16. Bartosz Wasilka – 3. Maciej Szymanek, 8. Artur Kajka (81, 15. Bartosz Borkowski), 20. Szymon Wasilka, 10. Jakub Biedrzycki (46, 18. Hubert Kruk), 21. Bartosz Jaroń (46, 7. Maciej Belka) – 14. Norbert Zduńczyk (73, 17. Piotr Śliński)

Sędzia: Łukasz Firus (Siedlce)