Zwycięstwo było blisko. Ósemka przegrała w play-offie (fotogaleria)

W pierwszym meczu fazy play-off Ósemka Siedlce przegrała z BAS Białystok 2:3.

Pierwszy set zaczął się po myśli gospodyń. Podopieczne Jarosława Plewińskiego grały koncertowo i rozbiły BAS 25:10. Białostoczanki jednak bardzo szybko potrafiły się podnieść i w drugiej partii po zaciętej walce wygrały 25:23. Trzecia odsłona ponownie należała do Ósemki. Siedlczanki zwyciężyły 25:21 i wyszły na prowadzenie. W czwartym secie swoją wyższość pokazały jednak przyjezdne, wygrywając 25:16. W związku z tym o losach pierwszego meczu w fazie play-off zadecydować musiał tie-break. W nim więcej zimnej krwi zachował BAS, triumfując 15:7, dzięki czemu odniósł bardzo ważne zwycięstwo.

Drugie stracie pomiędzy BAS a Ósemką odbędzie się 7 kwietnia w sobotę w Białymstoku.

24.03.18, 18:30 –  Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: Ósemka Siedlce – BAS Białystok 2:3 (25:10, 23:25, 25:21, 16:25, 7:15)

Ósemka: 2. Marta Orzyłowska, 3. Marta Zich, 4. Ewa Grzelak, 7. Agnieszka Krzymowska, 10. Malwina Stroińska, 11. Katarzyna Pyzdrowska, 12. Maja Orzyłowska, 13. Ewelina Karsztun (libero), 15. Karina Pinczuk, 17. Agata Skikiewicz, 18. Iga Bogusz (libero)