Prezent wielkanocny Pogoni II. W końcu trzy punkty (fotogaleria)

Prezent wielkanocny Pogoni II. W końcu trzy punkty

W wyjazdowym spotkaniu Pogoni II z KS w Łomiankach biało-niebiescy wygrali 2:1. Gole dla siedlczan strzelali: Adrian Paluchowski i Paweł Garyga.

Pogoniści do Łomianek pojechali wzmocnieni sześcioma zawodnikami z kadry pierwszej drużyny. Na ławce trenerskiej zabrakło Marcina Tomaszewskiego, który jest chory.

Mecz miał wyrównany przebieg. W pierwszej odsłonie obie drużyny stwarzały sobie sytuacje bramkowe, lecz brakowało skuteczności. Już w 3 minucie groźnie główkował Paweł Łydkowski. Za chwilę zagrożenie stworzyli gospodarze po dośrodkowaniu Mateusza Kowalskiego. W 9 minucie w bramkę nie trafił Dominik Barciak. Kilka minut potem uderzał Paweł Marchel, ale zablokował go obrońca. W 28 minucie dał o sobie znać Kordian Latos, lecz ostatecznie był spalony. Po dwóch kwadransach bramkę Łomianek ostrzeliwali Dominik Barciak i Mateusz Omieciuch, jednak na posterunku był golkiper Paweł Błesznowski. W końcówce dla gospodarzy gola mógł zdobyć Piotr Strzemecki (trafił w górną siatkę), zaś dla gości Paweł Garyga (uderzył w słupek).

Tuż po zmianie stron sprzed pola karnego niecelnie uderzał Barciak. Chwilę potem po wrzutce Pawła Garygi Barciak z woleja przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 62 minucie to Łomianki wyszły na prowadzenie. Zagranie wzdłuż bramki skutecznie wykorzystał Adrian Stępień. Strata bramka podziała na siedlczan piorunująco. Już 60 sekund później po rzucie rożnym Przemysław Rodak strącił piłkę głową, a z najbliższej odległości do siatki skierował ją Adrian Paluchowski. Paluchowski miał szansę na kolejne gole, ale najpierw na drodze stanął bramkarz (golkiper obronił również dobitkę Bartosza Karczmarka), a następnie przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 78 minucie Michał Kielak powinien wyprowadzić swój zespół na prowadzenie. Kielak wyszedł sam na sam z Dawidem Gargaszem, minął go i gdy miał umieścić piłkę w pustej bramce w ostatniej chwili wślizgiem zgarnął mu piłkę Łukasz Jegliński. W końcówce meczu Pogoniści dopięli swego. Na strzał z okolicy szesnastki zdecydował się Garyga i dał Pogoni prowadzenie. W końcówce gdy gospodarze postawili wszystko na jedną kartę, wynik ustalić mógł Barciak, ale z połowy boiska uderzył na pustą bramkę zbyt lekko i piłkę z linii bramkowej wybił defensor z Łomianek.

W Łomiankach zagrał były Pogonista – Aron Majczyna.

PLANY POGONI II

Kolejne spotkanie Pogoń II zagra w niedzielę 8 kwietnia o 11:00 z Mławianką Mława w Siedlcach.

30.03.18, 16:40 – Łomianki

IV liga: KS Łomianki – Pogoń II Siedlce 1:2 (0:0)

Bramki: Adrian Stępień 62 – Adrian Paluchowski 63, Paweł Garyga 87

Łomianki: 12. Paweł Błesznowski – 4. Patryk Brzozowski, 17. Bartłomiej Bochenek, 20. Marcin Podsiadlik, 6. Michał Brzozowski (87, 23. Daniel Ziąbski) – 10. Mateusz Kowalski (87, 16. Filip Krzeszowski), 8. Kordian Latos, 9. Adrian Stępień, 13. Karol Szeliga, 11. Piotr Strzemecki (59, 24. Aron Majczyna) – 18. Mateusz Sołtys (72, 7. Michał Kielak)

Pogoń II: 13. Dawid Gargasz – 5. Sebastian Krawczyk, 17. Przemysław Rodak, 23. Piotr Ceranka, 15. Paweł Łydkowski – 8. Mateusz Omieciuch (90+3, 18. Sebastian Szcześniak), 21. Łukasz Jegliński, 99. Dominik Barciak, 7. Paweł Marchel (46, 27. Bartosz Karczmarek), 10. Paweł Garyga – 9. Adrian Paluchowski

Żółte kartki: Adrian Stępień 48, Kordian Latos 56

Sędzia: Paweł Gwiazda (Ciechanów-Ostrołęka)