Świąteczny remis. Pogoń podzieliła się punktami z Bytovią (multimedia)

Siedlecka Pogoń w Wielką Sobotę zremisowała z Bytovią Bytów 1:1.

W składzie Pogoni w porównaniu do ostatniego meczu ligowego zaszły 4 zmiany. W pierwszym składzie pojawili się: Piotr Mroziński, Przemysław Płacheta, Jarosław Ratajczak oraz Grzegorz Tomasiewicz. Na ławce rezerwowych usiedli natomiast: Dominik Kun, Dawid Polkowski, Andrzej Rybski i Maciej Wichtowski.

Pogoń już od pierwszych minut próbowała przejąć inicjatywę na placu gry. Dwa razy groźnie dośrodkowywał Ziggy Gordon, jednak dobrze spisywała się defensywa gości. W 9 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przewrotką próbował uderzać Janusz Surdykowski, ale piłkę bez problemów złapał Rafał Misztal. Osiem minut później Ziggy Gordon zagrał na wolne pole do Dariusza Zjawińskiego, a ten wbiegł w pole bramkowe i strzelił po ziemi w krótki róg. Na posterunku był jednak Michał Szromnik. W 19 minucie Przemysław Płacheta uderzył z linii pola karnego obok bramki. 23 minuta: Daniel Chyła główkował nad bramką po centrze z rożnego Dariusza Zjawińskiego. W 37 minucie biało-niebiescy zdobyli upragnioną bramkę, a pięknym strzałem w okienko z dystansu popisał się Grzegorz Tomasiewicz. Trzy minut później było już 1:1. Strzał Michała Rzuchowskiego został zablokowany przez defensorów, a Piotr Mroziński niefortunnie wybił futbolówkę wprost pod nogi Janusza Surdykowskiego, który strzałem z kilku metrów dopełnił formalności. Trzy minuty przed końcem pierwszej odsłony golkiper Bytovii w sytuacji sam na sam obronił uderzenie lobem Damiana Świerblewskiego.

Pierwszy strzał w drugiej połowie oddał Przemysław Płacheta, ale piłka przeleciała daleko od bramki. W 58 minucie Sebastian Kamiński groźnie uderzył z rzutu wolnego i Rafał Misztal z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką. Gra siedlczan w drugiej połowie całkowicie się zmieniła. Zespół grał ospale, zabrakło wyjścia na pozycje i było nerwowo. Pierwszy celny strzał w drugiej odsłonie biało-niebiescy oddali dopiero w 85 minucie.

W sztabie szkoleniowym Bytovii obecny był Rafał Wójcik – był trener MKP Pogoń Siedlce.

W następnej kolejce Pogoń zmierzy się na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn. Ten mecz odbędzie się w sobotę, 7 kwietnia o godzinie 17 w Ostródzie.

31.03.18, 15:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Nice 1 Liga: Pogoń Siedlce – Bytovia Bytów 1:1 (1:1)

Bramki: Grzegorz Tomasiewicz 37 – Janusz Surdykowski 40

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 2. Ziggy Gordon, 14. Mateusz Żytko, 55. Meik Karwot, 4. Jarosław Ratajczak – 24. Damian Świerblewski (64, 11. Michał Bajdur), 8. Daniel Chyła, 23. Piotr Mroziński, 10. Grzegorz Tomasiewicz (86, 29. Domink Kun), 41. Przemysław Płacheta (64, 35. Dawid Polkowski) – 9. Dariusz Zjawiński

Bytovia: 25. Michał Szromnik – 8. Sebastian Kamiński (90+3, 14. Bartosz Biel), 3. Łukasz Wróbel, 35. Edgaras Žarskis, 37. Wojciech Wilczyński (46, 3. Marek Opałacz) – 28. Jakub Kuzdra, 6. Michał Rzuchowski, 77. Sławomir Duda, 30. Kamil Wacławczyk (78, 68. Bartosz Wolski), 10. Michał Jakóbowski – 11. Janusz Surdykowski

Żółte kartki: Daniel Chyła 8, Damian Świerblewski 57 – Sławomir Duda 24, Łukasz Wróbel 26, Kamil Wacławczyk 75

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań)