ARMS

Paweł Łydkowski: Nie odstawałem od zawodników z Serie A

   
Autor:
Dodano: 2018/04/03 12:56    views 6612

Paweł Łydkowski na początku marca wyjechał do Ferrary, gdzie był testowany w SPAL 1913.

– Pobyt we Włoszech oceniam bardzo pozytywnie. W czasie testów mogłem zaprezentować swoje umiejętności. Jeżeli chodzi o warunki to wszystko było dopięte na ostatni guzik. Dałem z siebie wszystko i myślę, że wykorzystałem swoją szansę – przyznaje wychowanek Pogoni Siedlce.

Łydkowski wsparł SPAL Primavera (odpowiednik nieistniejącej już Młodej Ekstraklasy) w ogólnoeuropejskim turnieju rozgrywanym na terenie Włoch. – W grupie rywalizowaliśmy z Genoą, AZ Alkmaar i Lucchese. Niestety, zajęliśmy drugie miejsce i nie przeszliśmy do kolejnej fazy. O braku wyjścia z grupy zdecydowała porażka z Genoą – wspomina siedlczanin.

Turniej Viareggio Cup, w którym grał Łydkowski, to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów młodzieżowych rozgrywanych we Włoszech. W tegorocznej edycji najlepszy okazał się Inter Mediolan, a królem strzelców został dobrze znany polskim kibicom Sandro Kulenović, który obecnie przebywa na wypożyczeniu z Legii Warszawa w Juventusie Turyn.

Łydkowski w turnieju wystąpił we wszystkich trzech meczach, a w starciu z Lucchese zdołał się wpisać nawet na listę strzelów, kiedy to po centrze z rzutu rożnego wykończył akcję strzałem głową. Co więcej, siedlczanin sprawdził się też w nietypowej dla siebie roli, gdyż w ostatnim meczu z Genoą, pojawiając się na placy gry w doliczonym czasie gry, zagrał na pozycji środkowego napastnika.

 

W Ferrarze Łydkowski mógł się porównać nie tylko z rówieśnikami z Argentyny, Brazylii czy Włoch, ale i z seniorami beniaminka Serie A, jakim jest SPAL. – Nie odstawałem od rówieśników. Mało tego, mogę wręcz powiedzieć, że miałem nad nimi przewagę pod względem siłowym, a także górowałem doświadczeniem wyniesionym z gry z seniorami. Różnica w treningach jest kolosalna, ponieważ we Włoszech dominuje taktyka. Nad koordynacją pracuje się w trakcie rozgrzewki, do tego gry i interwały pomagające dbać o kondycję. Treningi na siłowni są we własnym zakresie. Miałem okazję trenować z pierwszą drużyną. Uważam, że nie odstawałem, po prostu wtopiłem się w drużynę. Nie czułem, że było to Serie A. Miałem okazję porozmawiać z Bartoszem Salamonem, który starał się mi pomagać. Nawet grałem z nim w jednej drużynie – opowiedział 19-letni defensor.

Jak widzisz swoją przyszłość? – Moim marzeniem jest gra w lidze włoskiej lub angielskiej. Trenerzy byli ze mnie zadowoleni. Zobaczymy co z tego będzie. Do czerwca ma ważny kontrakt z Pogonią i zamierzam go wypełnić – podsumował Łydkowski.

 

źródło: własne, foto: Kamil SulejCo? Gdzie? Kiedy?

 • niedziela, 17 Lut 14:00 14:00
  Sparing: Pogoń II Siedlce – Naprzód Skórzec
 • niedziela, 17 Lut 17:00 17:00
  I liga: SKK Siedlce – AGH Kraków
 • wtorek, 19 Lut 15:00 15:00
  Sparing: Pogoń Siedlce – Podlasie Biała Podlaska
 • wtorek, 19 Lut 18:00 18:00
  I mecz fazy play-off: MUKS Tomaszów Mazowiecki – Ósemka Siedlce
 • czwartek, 21 Lut 10:30 10:30
  Otwarte Mistrzostwa Powiatu Siedleckiego
 • piątek, 22 Lut 18:00 18:00
  Zawody Smoczych Łodzi
 • sobota, 23 Lut 11:00 11:00
  Sparing: Pogoń II Siedlce – Orzeł Unin
 • sobota, 23 Lut 17:00 17:00
  Sparing: Pogoń Siedlce – Legionovia Legionowo
 • sobota, 23 Lut 17:00 17:00
  I liga: Górnik Wałbrzych – SKK Siedlce
 • sobota, 23 Lut 17:00 17:00
  EBLK: PGE MKK Siedlce – Ślęza Wrocław


Sponsorzy

Patronat medialny