Klasowe zwycięstwo Ósemki. O wszystkim zdecyduje trzeci mecz

W drugim meczu fazy play-off Ósemka Siedlce wygrała z BAS Białystok 3:1. O losach rywalizacji zadecyduje więc trzecie starcie.

W pierwszym spotkaniu po zaciętej walce 3:2 zwyciężyły białostoczanki i w sobotnim pojedynku chciały przypieczętować awans do kolejnej rundy fazy play-off.

Mecz rozpoczął się jednak po myśli przyjezdnych. Podopieczne Jarosława Plewińkiego w premierowej partii wygrały minimalnie 25:23. W drugim secie Ósemka zagrała jeszcze lepiej i zwyciężyła zdecydowanie 25:19. Gospodynie jednak się nie poddały i podniosły się po nieudanym początku. W trzeciej odsłonie kontrolowały przebieg wydarzeń i triumfowały 25:18. Na początku czwartego seta kilka punktów przewagi wypracowały sobie siedlczanki. BAS do końca chciał odwrócić losy partii, obronił nawet cztery piłki meczowe, ale ostatecznie to Ósemka wygrała 25:21.

Ósemka zwyciężyła 3:1 i w związku z tym do rozstrzygnięcia losów rywalizacji potrzebny będzie trzeci mecz. Odbędzie się on w niedzielę 8 kwietnia o godzinie 15:00 w Białymstoku.

07.04.18, 16:00 –  Białystok

II liga: BAS Białystok – Ósemka Siedlce 1:3 (23:25, 19:25, 25:18, 21:25)

Ósemka: 2. Marta Orzyłowska, 3. Marta Zich, 4. Ewa Grzelak, 7. Agnieszka Krzymowska, 10. Malwina Stroińska, 11. Katarzyna Pyzdrowska, 12. Maja Orzyłowska, 13. Ewelina Karsztun (libero), 15. Karina Pinczuk, 17. Agata Skikiewicz, 18. Iga Bogusz (libero)