Centrum

Porażka Ósemki w decydującym meczu. BAS Białystok zagra w półfinale

Autor:
Dodano: 2018/04/08 18:52    views 1238

W decydującym meczu I rundy fazy play-off Ósemka Siedlce przegrała z BAS Białystok 1:3.

Po dwóch meczach BAS remisował z Ósemką 1:1. W związku z tym o losach awansu musiało zadecydować trzecie starcie.

Pierwszy set był niezwykle wyrównany i wynik oscylował na granicy remisu. W końcówce jednak to Ósemka zachowała więcej zimnej krwi i wygrała 25:23. W kolejnych partiach na parkiecie rządziły już gospodynie. W drugiej odsłonie wygrały one zdecydowanie 25:21. W trzecim i w czwartym secie siedlczanki próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale BAS w niedzielne popołudnie grał bardzo dobrze. BAS triumfował kolejno 25:21 i 25:22, dzięki czemu białostoczanki w całym meczu zwyciężyły 3:1.

Ostatecznie rywalizacja w I rundzie fazy play-off zakończyła się zwycięstwem BAS 2:1. Oznacza to, iż ekipa z Białegostoku wywalczyła awans do półfinału i podtrzymała szansę na awans.

08.04.18, 15:00 –  Białystok

II liga: BAS Białystok – Ósemka Siedlce 3:1 (23:25, 25:17, 25:21, 25:22)

Ósemka: 2. Marta Orzyłowska, 3. Marta Zich, 4. Ewa Grzelak, 7. Agnieszka Krzymowska, 10. Malwina Stroińska, 11. Katarzyna Pyzdrowska, 12. Maja Orzyłowska, 13. Ewelina Karsztun (libero), 15. Karina Pinczuk, 17. Agata Skikiewicz, 18. Iga Bogusz (libero)