Zwycięstwo na koniec rundy zasadniczej. Play-outy z Siarką Tarnobrzeg (wideo)

Koszykarze SKK Siedlce w 34 kolejce I ligi pokonali na wyjeździe Siarkę Tarnobrzeg 95:81. Z tą samą drużyną zagrają również w fazie play-out.

Podopieczni Michała Spychały w poprzedniej kolejce grali mecz o życie z KSK Noteć Inowrocław. Siedlczanie wygrali różnicą więcej niż 13 punktów (86:68), dlatego są już pewni gry w play-outach.  W ostatniej kolejce rundy zasadniczej rywalem siedlczan była Siarka Tarnobrzeg, która zajmowała 12 miejsce w tabeli.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. W zespole z Tarnobrzega nie do zatrzymania był Filip Czyżnielewski, który już do przerwy uzyskał 11 punktów i 11 zbiórek. W szeregach SKK ciężar zdobywania punktów wzięło na siebie kilku zawodników. Po osiem oczek zdobyli Bartosz Wróbel, Rafał Król czy Paweł Lewandowski. Gospodarze byli nieco lepsi w zbiórkach (24:18), jednak siedlczanie popełnili mniej strat.

Po przerwie podopieczni Spychały zagrali znakomicie. Pod koniec trzeciej kwarty uzyskali już 14-punktowe prowadzenie (60:46). Mocnym punktem SKK były rzuty za trzy punkty, których w trzeciej kwarcie trafili aż pięć. Świetnie w tym czasie prezentował się przede wszystkim Kamil Czosnowski. Najskuteczniejszy w całym spotkaniu okazał się jednak Wróbel, autor 22 „oczek”.

PLANY SKK

W fazie play-out koszykarze SKK Siedlce rywalizować będą również z Siarką Tarnobrzeg. Pierwsze dwa mecze odbędą się w najbliższy weekend na Podkarpaciu, a gra toczy się do trzech zwycięstw.

08.04.18, 18:00 – Tarnobrzeg
I liga: Siarka Tarnobrzeg – SKK Siedlce 81:95 (15:14, 21:25, 20:32, 25:24)

Siarka: 11. Filip Czyżnielewski 24, 4. Jakub Stanios 18, 18. Artur Pabianek 17, 0. Wiktor Sewioł 13, 5. Mateusz Gazarkiewicz 5, 25. Dawid Rypiński 4, 41. Patryk Nowicki

SKK: 24. Bartosz Wróbel 22, 15. Kamil Czosnowski 15, 8. Rafał Król 10, 22. Rafał Stefanik 10, 11. Rafał Sobiło 9, 16. Paweł Lewandowski 8, 5. Karol Obarek 7, 7. Mateusz Migała 5, 33. Rafał Rajewicz 5, 6. Marcin Nędzi 4, 10. Dawid Kołodziński