Chrobry za mocny. Zadecydowały stałe fragmenty gry (wideo)

Siedlecka Pogoń przegrała w Głogowie z tamtejszym Chrobrym 1:3. Jedyną bramkę dla biało-niebieskich zdobył Dariusz Zjawiński.

Trener Dariusz Banasik dokonał dwóch zmian w wyjściowe jedenastce na mecz z Chrobrym. Szansę gry od pierwszej minuty otrzymali: Adrian Paluchowski i Andrzej Rybski. Zawodnicy zajęli miejsce pauzującego z kartki Daniela Chyły oraz Damiana Świerblewskiego.

Pierwszy kwadrans to spokojna i wyrówna gra obu zespołów. W 17 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, a gola strzelił najlepszy snajper teamu z Głogowa – Mateusz Machaj. Pięć minut później było już 1:1. Strzelcem bramki dla biało-niebieskich okazał się Dariusz Zjawiński, który popisał się ładnym uderzeniem z około 20 metrów. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowię podopieczni Grzegorza Nicińskiego strzelili drugiego gola. Piłkę do bramki uderzeniem bezpośrednio z rzutu rożnego skierował Mateusz Machaj. W drugiej odsłonie Chrobry przeważał na placu gry, co udokumentował trzecim golem w 61 minucie. Na listę strzelców wpisał się Michał Michalec, który wykorzystał centrę z rzutu wolnego Mateusza Machaja.

W zespole gospodarzy zagrał Marcel Gąsior, który w przeszłości reprezentował barwy Pogoni.

PLANY POGONI

Kolejnym rywalem siedlczan w meczu ligowym będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała. Pojedynek z Góralami odbędzie się w niedzielę, 15 kwietnia o godzinie 16 na stadionie ROSRRiT.

11.04.18, 18:30 – Głogów

Nice 1 Liga: Chrobry Głogów – Pogoń Siedlce 3:1 (1:1)

Bramki: Mateusz Machaj 17, 45+1, Michał Michalec 61 – Dariusz Zjawiński 22

Chrobry: 12. Sławomir Janicki – 18. Michał Ilków-Gołąb, 32. Przemysław Stolc, 3. Michał Michalec, 8. Karol Danielak – 25. Jakub Bach (78, 15. Szymon Nowicki), 7. Maciej Kona (73, 14. Michał Borecki), 10. Marcel Gąsior, 89. Mateusz Machaj, 77. Serhij Napołow – 9. Konrad Kaczmarek (67, 19. Przemysław Trytko)

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 2. Ziggy Gordon, 19. Maciej Wichtowski, 55. Meik Karwot, 4. Jarosław Ratajczak – 41. Przemysław Płacheta (67, 24. Damian Świerblewski), 23. Piotr Mroziński (64, 35. Dawid Polkowski), 10. Grzegorz Tomasiewicz, 18. Andrzej Rybski (79, 7. Paweł Garyga), 9. Dariusz Zjawiński – 87. Adrian Paluchowski

Żółte kartki: Maciej Kona 70 – Ziggy Gordon 45, Andrzej Rybski 48, Przemysław Płacheta 58, Meik Karwot 60

Sędzia: Dawid Bukowczan (Żywiec)