Polonia pokonana! Dwie bramki Chyły w minutę (fotogaleria)

Polonia pokonana! Dwie bramki Chyły w minutę

Pogoń II Siedlce w I rundzie wojewódzkiego Pucharu Polski pokonała III-ligową Polonię Warszawa 3:0. W następnej rundzie Pogoniści zmierzą się z innym III-ligowcym – Legią II Warszawa.

W meczu z Polonią skład Pogoni wzmocnili zawodnicy, którzy znaleźli się poza kadrą biało-niebieskich na mecz Nice 1 Ligi w Głogowie z Chrobrym. Ponadto w końcówce spotkania zadebiutował wychowanek Pogoni – Sebastian Bober.

W pierwszych minutach lepiej prezentował się III-ligowiec, który atakiem pozycyjnym cofnął drużynę siedlczan i próbował atakować. W 6 minucie szansę na otwarcie wyniku miał jeden z gości, lecz uderzył nad bramką. Kilka minut potem po błędzie Bazylego Kokota do korzystnej sytuacji doszedł Paweł Marchel, ale uderzył za słabo by zaskoczyć Mateusza Tobjasza. Z biegiem czasu gra się wyrównała i nie było widać różnicy między zespołami, których dzieli jedna klasa rozgrywkowa. W 21 minucie Sebastian Krawczyk zagrał do Marchela, a ten strzelił wprost w bramkarza. Sześć minut potem Dominik Barciak wrzucił futbolówkę w pole karne, Marchel zgrał głową do Dominka Kuna, a ten po ziemi trafił w golkipera. W 33 minucie próba Barciaka z rzutu wolnego zakończyła się trafieniem w słupek. Przed przerwą goście mogli zdobyć gola po strzale Marcina Kluski, ale z linii bramkowej piłkę wybił Arkadiusz Czarnecki.

Po zmianie stron show pokazał pauzujący za kartki w „jedynce” Daniel Chyła, który w ciągu minuty strzelił dwa gole. Najpierw Chyła trafił do siatki po dośrodkowaniu z wolnego Barciaka. Za chwilę Marchel ograł defensora Polonii, zagrał w stronę bramki rywala, a z bliska do siatki trafił ponownie Chyła. Dwie minuty później odpowiedzieli goście, ale strzał Macieja Wilanowskiego obronił Dawid Gargasz. W rękach siedleckiego bramkarza piłka wylądowała także po strzale Krystiana Pieczary. Dopiero w 82 minucie kibice doczekali się kolejnej bramki. Zamiast kontaktowego trafienia Polonii, do siatki znów trafili siedlczanie, a mianowicie Kun, wykorzystując podanie Mateusza Omieciucha. W końcówce meczu szansę na kolejne bramki dla biało-niebieskich mieli jeszcze Przemysław Rodak i Sebastian Bober.

W Polonii zagrali byli Pogoniści: Mateusz Tobjasz, Sebastian Olczak, Marcin Kluska i Mariusz Marczak. W Pogoni wystąpił z kolei Kuba Jóźwiak, wychowanek Polonii.

PLANY POGONI II

W kolejnej rundzie Pogoń II 25 kwietnia zagra u siebie z III-ligową Legią II Warszawa. Z kolei następne ligowe spotkanie Pogonistów czeka 22 kwietnia o 11:00 w Siedlcach z Mazurem Gostynin.

11.04.18, 16:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

PP MZPN: Pogoń II Siedlce – Polonia Warszawa 3:0 (0:0)

Bramki: Daniel Chyła 58, 59, Dominik Kun 82

Pogoń II: 77. Dawid Gargasz – 5. Sebastian Krawczyk, 25. Arkadiusz Czarnecki, 23. Piotr Ceranka, 15. Paweł Łydkowski – 99. Dominik Barciak (88, 11. Kuba Jóźwiak), 8. Daniel Chyła, 17. Przemysław Rodak, 21. Łukasz Jegliński (89, 24. Sebastian Bober), 13. Dominik Kun – 7. Paweł Marchel (71, 18. Mateusz Omieciuch)

Polonia: 18. Mateusz Tobjasz – 4. Marcin Bochenek (46, 23. Przemysław Szabat), 15. Bazyli Kokot, 5. Daniel Choroś (46, 7. Mariusz Marczak), 19. Grzegorz Wojdyga (46, 11. Bartosz Wiśniewski) – 77. Patryk Zych, 20. Sebastian Olczak, 17. Marcin Kluska (46, 8. Marcin Gawron), 31. Maciej Wilanowski, 16. Mateusz Małek (46, 87. Cezary Sauczek) – 9. Tomasz Chałas (59, 10. Krystian Pieczara)

Żółte kartki: Piotr Ceranka 73 – Bazyli Kokot 32, Mariusz Marczak 43, Sebastian Olczak 45+1, Mateusz Tobjasz 82, Maciej Wilanowski 83

Sędzia: Radosław Makowiecki (Ciechanów)