Falstart na początek play-outów (wideo)

Koszykarze SKK Siedlce w pierwszym meczu fazy play-out przegrali na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg 64:85.

Runda zasadnicza jest już historią. Siedlczanie zmagali się z wieloma problemami, dlatego zakończyli ją dopiero na 15 miejscu. To sprawia, że SKK rywalizuje w fazie play-out bez przewagi parkietu. Rywalem SKK jest Siarka Tarnobrzeg, która również ma swoje problemy zdrowotne. Szanse na utrzymanie wynoszą dla obu ekip wynoszą 50 na 50.

Trema sparaliżowała siedlczan na początku meczu. Koszykarze z Tarnobrzega opanowali zbiórki i wyszli na prowadzenie 15:4. Nie do zatrzymania był Wiktor Sewioł, który szybko zdobył 10 punktów dla gospodarzy.

W kolejnych minutach było zdecydowanie lepiej. Podopieczni Michała Spychały wykorzystywali swoją najmocniejszą broń – rzuty z dystansu. Dzięki nim najpierw doprowadzili do remisu 20:20, a następnie wyszli na prowadzenie 29:21. Siedlczanie mieli jednak wielkie problemy z zatrzymaniem Pawła Nowickiego, dlatego do przerwy wynik oscylował wokół remisu.

W trzeciej kwarcie kapitalnie prezentował się Filip Czyżnielewski, który praktycznie w pojedynkę rywalizował z SKK. Z powodzeniem, gdyż po trzech kwartach górą nadal byli gospodarze, którzy coraz lepiej rzucali za trzy punkty. Potwierdzili to również w czwartej odsłonie, w której zdeklasowali drużynę z Siedlec.

PLANY SKK

Drugi mecz fazy play-out odbędzie się ponownie w Tarnobrzegu. Początek w niedzielę o godz 19:30.

14.04.18, 16:30 – Tarnobrzeg

I mecz fazy play-out: Siarka Tarnobrzeg – SKK Siedlce 85:64 (21:21, 23:22, 15:14, 26:7)

Siarka: 0. Wiktor Sewioł 22, 41. Paweł Nowicki 21, 11. Filip Czyżnielewski 20, 4. Jakub Stanios 11, 18. Artur Pabianek 5, 25. Dawid Rypiński 4, 5. Mateusz Gazarkiewicz 2

SKK: 11. Rafał Sobiło 16, 24. Bartosz Wróbel 13, 8. Rafał Król 11, 5. Karol Obarek 9, 15. Kamil Czosnowski 5, 33. Rafał Rajewicz 5, 7. Mateusz Migała 2, 16. Paweł Lewandowski 2, 6. Marcin Nędzi 1, 22. Rafał Stefanik

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1:0 dla Siarki

źródło: własne, foto: Maciej Sztajnert