Udany rewanż podopiecznych Pawła Kuligowskiego

W ramach eliminacji do Mistrzostw Polski kadetów w rugby siedleccy rugbiści zmierzyli się z Budowlanymi Lublin.

Podopieczni Pawła Kuligowskiego zrewanżowali się za jesienny, przegrany 0:26, mecz na wyjeździe. Budowlani objęli na początku prowadzenie 5:0, ale siedlczanie zdołali wyrównać i podwyższyć za sprawą Igora Pątka. Po pierwszej połowie był 7:5 dla Pogoni.

W drugiej połowie Pogoń zanotowała trzy przyłożenia (Sebastian Dziedzic, Jakub Skwara i Bartosz Redzik) i 2 razy celnie podwyższył  Pątek (26:5). Goście z Lublina postarali się o jedno przyłożenie, jednak nie wpłynęło ono na losy meczu. Drużyna Kuligowskiego wygrała 26:10.

W rundzie wiosennej Pogoni został do rozegrania mecz z Legią Warszawa na wyjeździe. W ćwierćfinale siedlczanie prawdopodobnie podejmą Arkę Gdynia. W niedzielę siedlczanie wezmą udział w Warszawie w drugim turniej z cyklu Grand Prix rugby 7 do MPK 7, z tego turnieju wychodzi 8 drużyn do turnieju finałowego. Po pierwszym turnieju w Łodzi kadeci MKS są 6 miejscu.

12.04.18, 15:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

El. do MP kadetów: Pogoń Siedlce – Budowlani Lublin 26:10 (7:5)

Punkty dla Pogoni: Igor Pątek 11 (P, 3 pd), Sebastian Dziedzic 5 (P), Bartosz Redzik 5 (P), Jakub Skwara 5 (P)

Pogoń: Maciej Prokurat, Dawid Podfigórny, Jakub Skwara, Arkadiusz Radzikowski, Bartłomiej Bareja, Krystian Paczuski, Krzysztof Dmowski, Michał Stefaniuk, Dawid Enihowt, Kacper Skup, Igor Pątek, Bartosz Redzik, Sebastian Dziedzic, Filip Skup oraz Patryk Stępniak, Marcin Sowa, Tomasz Strzaliński, Kacper Boruc, Kacper Rozbicki, Paweł Pawlus, Maciej Szewczyk. Trener: Paweł Kuligowski

źródło i foto: organizatorzy