Tarnobrzeg zdobyty. Cenne zwycięstwo nad Siarką (wideo)

Koszykarze SKK Siedlce w drugim mecz fazy play-out pokonali Siarkę Tarnobrzeg 88:65. Teraz rywalizacja przenosi się do Siedlec.

W pierwszym meczu obu zespołów lepsza okazała się Siarka Tarnobrzeg (85:64). Mimo przeciętnej gry, siedlczanie przez trzy kwarty byli równorzędnym przeciwnikiem dla gospodarzy. Duża przewaga ekipy z Podkarpacia uwidoczniła się dopiero w czwartej odsłonie, którą koszykarze z Tarnobrzega wygrali 26:7.

Niedzielny pojedynek podopieczni Michała Spychały rozpoczęli zdecydowanie lepiej niż sobotni. Pierwszą kwartę wygrali aż 29:19, a bardzo skuteczny był Bartosz Wróbel, który zdobył 12 punktów. W przeciwieństwie do sobotniego meczu, mocną stroną SKK były zbiórki. Dobrą formę siedlczanie potwierdzili również w kolejnych minutach.

W drugiej odsłonie (26:10) drużyna z Siedlec grała znakomicie w defensywie i bardzo skutecznie w ofensywie. Oprócz wspomnianego Wróbla, punktowali Rafał Król oraz Marcin Nędzi, który wykorzystywał przewagę wzrostu pod koszem.

W kolejnych minutach siedlczanie kontrolowali przebieg meczu. Byli lepsi od rywali praktycznie w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła.  Największa różnica była widoczna jednak w zbiórkach oraz w rzutach za trzy punkty. Wielkie wsparcie drużynie dali gracze z ławki rezerwowych, którzy zdobyli łącznie 33 punkty.

PLANY SKK

Rywalizacja przenosi się teraz do Siedlec. Trzecie i czwarte spotkanie odbędą się w następny weekend.

15.04.18, 19:30 – Tarnobrzeg

II mecz fazy play-out: Siarka Tarnobrzeg – SKK Siedlce 65:88 (19:29, 10:26, 12:18, 24:15)

Siarka: 41. Patryk Nowicki 19, 11. Filip Czyżnielewski 12, 0. Wiktor Sewioł 9, 4. Jakub Stanios 9, 18. Artur Pabianek 8, 5. Mateusz Gazarkiewicz 4, 25. Dawid Rypiński 4

SKK: 8. Rafał Król 19, 6. Marcin Nędzi 19, 24. Bartosz Wróbel 17, 19. Rafał Sobiło 12, 5. Karol Obarek 6, 15. Kamil Czosnowski 5, 7. Mateusz Migała 4, 16. Paweł Lewandowski 2, 22. Rafał Stefanik 2, 33. Rafał Rajewicz 2, 10. Dawid Kołodziński

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1:1

źródło: własne, foto: Maciej Sztajnert