ARMS
=Centrum

Ciężarowy turniej pamięci Jana Hawrylewicza

   
Autor:
Dodano: 2018/04/19 15:37    views 1911

21 kwietnia w Siedlcach po raz siódmy zostanie rozegrany Międzynarodowy Turniej im. Jana Hawrylewicza w podnoszeniu ciężarów.

Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy Nowe Iganie 21 kwietnia będzie organizatorem VII Międzynarodowego Turnieju im. Jana Hawrylewicza w podnoszeniu ciężarów. Współorganizatorem Turnieju jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, Starosta Siedlecki, Urząd Miasta Siedlce oraz Wójt Gminy Siedlce.

Zawody odbędą się w siłowni, przy ul. Kazimierzowskiej 23. Wystartują w nich zawodnicy z Litwy, Łotwy i Polski. Nasz kraj będą reprezentować przedstawiciele: Ciechanowa, Ostrowi Mazowieckiej, Otwocka, Białej Podlaskiej, Nidzicy i Siedlec (WLKS).

PROGRAM TURNIEJU:
16.00 – otwarcie Turnieju
16.15 – start grupy dziewcząt
17.45 – start grupy chłopców
19.30 – zakończenie Turnieju

Jan Hawrylewicz urodził się 1947 roku w Starym Chwalimie w woj. zachodniopomorskim.

Jego lata młodzieńcze to wybrzeże i miasto Gdańsk. Tam dorastał i kształtował swoją osobowość. W latach 80 – tych przeniósł się do Siedlec. Tu w długoletniej działalności zawodowej i społecznej pełnił wiele funkcji:

– Od 1999 roku był Prezesem Mazowieckiego Okręgowego Związku Podnoszenia Ciężarów. Od 2000 roku Prezesem Warszawsko – Mazowieckiej Federacji Sportu.

– Był  członkiem Komisji Rewizyjnej PKOL  oraz członkiem Zarządu Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.

– Od 1999 roku aktywnie włączył się w działalność naszego klubu by w 2010 roku zostać wybranym na Prezesa WLKS Siedlce – Nowe Iganie. To jego inicjatywa i wiara – że można – spowodowała, że dzisiaj posiadamy nowy, piękny obiekt sportowy jakim jest  hala sportowa.

Mimo ciężkiej i śmiertelnej choroby do końca nie poddawał się walczył i szukał środków finansowych na jej wybudowanie. Udało się mu to, ale sam już nie doczekał jej uroczystego otwarcia. W swoim działaniu zawsze kierował się dobrem młodzieży, jej edukacją, stworzeniem jak najlepszych warunków do uprawiania kultury fizycznej.

Pracami Komitetu Organizacyjnego kieruje wiceprezes WLKS Adam Gabiński, zastępują go: Mariusz Młynarczyk, Anna Hawrylewicz, Piotr Śliwiński. Członkami Komitetu Organizacyjnego zostali:  Janusz Demianiuk, Ryszard Boratyński, Leszek Janiak, Kazimierz Gugałka, Bogdan Kacpura, Jacek Kuźniarski, Mirosław Sawicki, Paweł Strus, Stefan Długosz.

 

źródło: własne / WLKS; foto: Maciej Sztajnert

Co? Gdzie? Kiedy?

 • czwartek, 20 Wrz 18:30
  Sparing: AZS AWF UKSW Warszawa – Ósemka Siedlce
 • piątek, 21 Wrz 16:00
  Sparing: PGE MKK Siedlce – BC Horizont Mińsk
 • piątek, 21 Wrz 18:00
  Oficjalne ważenie przed galą Armia Fight Night
 • piątek, 21 Wrz 18:00
  Turniej: Lechia Tomaszów Mazowiecki – KPS Siedlce
 • sobota, 22 Wrz 12:00
  Sparing: PGE MKK Siedlce – BC Horizont Mińsk
 • sobota, 22 Wrz 13:30
  Mazovia Cup: SKK Siedlce – Księżak Łowicz
 • sobota, 22 Wrz 16:00
  I liga: ATS Rumia – Pogoń Siedlce
 • sobota, 22 Wrz 18:00
  II liga: Pogoń Siedlce – Widzew Łódź
 • sobota, 22 Wrz 18:30
  Armia Fight Night III
 • niedziela, 23 Wrz 11:00
  IV liga: Pogoń II Siedlce – MKS Przasnysz


Sponsorzy

Patronat medialny