Legia z lepszymi rezerwami i awansem (fotogaleria)

Podopieczni Marcina Tomaszewskiego przegrali 0:1 z Legią II Warszawa. Tym samym pucharowa przygoda Pogoni II Siedlce dobiegła końca.

W podstawowej jedenastce Pogoni II znalazło się dziewięciu piłkarzy trenujących na co dzień z pierwszą drużyną. Tuż przed meczem trener Marcin Tomaszewski odebrał pamiątkową koszulkę za przekroczenie 100 meczów ligowych na ławce rezerw.

Pogoniści zaczęli mecz spokojnie, ale wraz z upływem czasu rozkręcali się. Legia II nie przestraszyła się bardziej ogranych rywali i podjęła rękawicę. W 15 minucie Piotr Mroziński oddał strzał z głowy po centrze Jakuba Szreka, ale piłka po odbiciu od poprzeczki nie przekroczyła linii bramkowej. Chwilę później niecelnie uderzał Paweł Garyga. W 22 minucie Legia II mogła zdobyć bramkę. Po centrze z rzutu rożnego Mateusz Bondarenko obił słupek, a w skutecznej dobitce Arkadiuszowi Najemskiemu przeszkodził Dawid Gargasz. Po pół godzinie golkiper Pogoni II zaliczył znakomitą interwencję po strzale Grzegorza Aftyki z kilku metrów. Idealne podanie w tej sytuacji zaliczył Amos Shapiro-Thompson. W 38 minucie Mateusz Grudziński nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Gargaszem. Pogoń II odpowiedziała po rzucie rożnym i dobrym strzale Piotra Ceranki z głowy. Niestety dla gospodarzy, na linii bramkowej czujny był Shapiro-Thompson. Do przerwy obyło się bez bramek.

W 50 minucie piłkę w polu karnym otrzymał Garyga, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez Mateusza Szweda. Chwilę później skrzydłowy Pogoni oddał uderzenie z około 25 metrów, ale Paweł Łakota z trudem złapał piłkę. W 57 minucie Maciej Rosołek znakomicie podał do Aftyki, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam. Pięć minut później Gargasz poradził sobie ze strzałem autora pierwszej bramki z ostrego kąta. Pogoniści z każdą upływającą chwilą angażowali coraz to większe siły do ataku. W 72 minucie Paweł Marchel spod końcowej linii zacentrował do Mateusza Omieciucha, który przestrzelił z woleja. Legia odpowiedziała uderzeniem groźnego Aftyki, z którym poradził sobie Gargasz. Do ostatnich chwil Pogoń II szukała wyrównania, ale nie zdołała zaskoczyć szczęśliwie broniących się rezerw Legii.

W drugiej połowie w barwach Legii II siedleckim kibicom zaprezentował się wychowanek Pogoni, Maciej Rosołek. W Pogoni wystąpili zaś byli Legioniści: Jakub Szrek i Michał Bajdur.

PLANY POGONI II

Kolejne spotkanie rezerwy Pogoni zagrają w sobotę 28 kwietnia o 11:00 z Huraganem w Wołominie.

25.04.18, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

1/4 finału PP MZPN: Pogoń II Siedlce – Legia II Warszawa 0:1 (0:0)

Bramka: Grzegorz Aftyka 57

Pogoń II: 77. Dawid Gargasz – 27. Jakub Szrek, 25. Arkadiusz Czarnecki, 3. Piotr Ceranka (69, 8. Mateusz Omieciuch), 5. Sebastian Krawczyk – 11. Michał Bajdur, 23. Piotr Mroziński, 21. Łukasz Jegliński (46, 17. Przemysław Rodak), 18. Dawid Polkowski (46, 7. Paweł Marchel), 10. Paweł Garyga (77, 13. Sebastian Szcześniak) – 99. Dominik Barciak

Legia II: 1. Paweł Łakota – 18. Piotr Cichocki (46, 11. Mateusz Szwed), 2. Mateusz Bondarenko, 25. Arkadiusz Najemski (46, 19. Mikołaj Neuman), 3. Mateusz Grudziński (46, 21. Konrad Matuszewski) – 6. Amos Shapiro-Thompson (64, 20. Michał Mydlarz), 8. Mateusz Praszelik, 7. Bartosz Gęsior, 23. Grzegorz Aftyka, 13. Bartosz Rymek – 9. Michał Góral (46, 15. Maciej Rosołek)

Żółte kartki: Sebastian Krawczyk 87 – Mateusz Praszelik 28, Mateusz Bondarenko 76

Sędzia: Łukasz Suwała (Radom)