Krajowe i światowe dokonania zawodników TSC

W Wiązownie, Siemiatyczach i amerykańskim Omaha startowali zawodnicy Triathlon Siedlce Club w miniony weekend.

21 kwietnia w Wiązownie odbył się kolejny wyścig z serii Małej Ligi XC. 3 miejsce w kat. młodziczek zajęła Łucja Wierzbicka. W kategorii juniorek najlepsza okazała się Natalia Buczek. W kategorii juniora młodszego 8 był Bartek Rękawek, a 12 Mateusz Powałka.

22 kwietnia zawodnicy TSC rywalizowali w imprezie z cyklu Maratony Kresowe. Na dystansie mini (7 km) w kategorii młodzik 1 miejsce zajęła Łucja Wierzbicka (najszybsza kobieta i szósta w open). Również pierwsza, ale wśród kobiet powyżej 15 roku życia, była Julia Nowosad.
Juniorzy i juniorka po raz pierwszy startowali na dystansie półmaratonu (33km). Juniorka Natalia Buczek była 2. Juniorzy młodsi: Bartek Rękawek zajął 8 miejsce, 12 był Mateusz Powałka, a Tomek Buczek uplasował się na 16 pozycji.
W kategorii Kobiet M3 na najniższym stopniu podium stanęła Iwona Wierzbicka.
Na najbardziej wymagającym dystansie – maratońskim, Anna Świtalska była 5.

W Stanach Zjednoczonych w największym mieście stanu Nebraska – Omaha na zawodach Race Omaha Duathlon rywalizowali: Sebastian i Joanna Borowik. Sebastian zajął 2 miejsce w kat. open i 1 w swojej kategorii wiekowej, zaś Joanna była 4 w kat. open kobiet i 2 w swojej kategorii wiekowej.

źródło i foto: Triathlon Siedlce Club