Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Porażka w Wołominie (fotogaleria)

Rezerwy siedleckiej Pogoni w kolejnym ligowym spotkaniu przegrały z Huraganem w Wołominie 0:1.

Do Wołomina rezerwy pojechały w dość okrojonym składzie. Z szerokiej kadry pierwszej drużyny zagrali jedynie Dawid Gargasz, Arkadiusz Czarnecki i Dominik Barciak. W końcówce spotkania w drużynie rezerw zadebiutował wychowanek – Maciej Litwiński.

Pierwsza połowa była wyrównana. Pierwszą groźniejszą okazję stworzyli siedlczanie po rzucie wolnym bitym przez Dominika Barciaka. Piłka przeleciała nad bramką. Chwilę potem znów blisko szczęścia byli podopieczni Marcina Tomaszewskiego. Po centrze Mateusza Omieciucha, powstrzymany został Paweł Marchel, do piłki doszedł Kuba Jóźwiak i uderzył nad spojeniem. W 18 minucie szansę na gola miał Kamil Żmuda, ale także nie trafił w światło bramki. Dziesięć minut przed końcem pierwszej części gry z rzutu wolnego uderzał Rafał Zaborowski – na szczęście niecelnie. Trzy minuty później szczęścia z dalekiej odległości próbował Arkadiusz Czarnecki, jednak piłka poleciała obok słupka. Za moment Dawid Gargasz bez problemu złapał piłkę po strzale Rafała Wielądka. W 43 minucie Huragan mógł objąć prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Wielądka i strzale głową Marcina Figla, ale na posterunku był Gargasz. W końcówce swoje szanse jeszcze mieli Bartosz Karczmarek i Omieciuch, ale do przerwy bramki nie padły.

Po zmianie stron groźnie zaatakował Huragan. Z 10 metrów uderzał Wielądek, ale Gargasz obronił. W 59 minucie Omieciuch w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z Łukaszem Derejką. Po godzinie gry nieczysto uderzył Żmuda. Kilka minut później Pogoniści mieli rzut karny podyktowany za faul Dawida Gajewskiego-Ołdakowskiego na Omieciuchu. Do piłki podszedł Sebastian Krawczyk i jego intence wyczuł golkiper miejscowych – Łukasz Derejko. W 68 minucie w piłkę nie trafił Marchel po centrze Michała Markiewicza. Lekka przewaga Huraganu w drugiej odsłonie została udokumentowana golem w 76 minucie. Do siatki Gargasza trafił Marek Lendzion po zagraniu z rzutu rożnego. W końcówce gospodarze mogli jeszcze podwyższyć wynik. W 82 minucie Daniel Witak widząc wysuniętego Gargasza nieskutecznie próbował go lobować z 30 metrów. Pięć minut potem obok słupka uderzył Filip Pakuła. Za moment dobrą sytuację na gola zmarnował Figiel. W doliczonym czasie gry Huragan dążył do zdobycia gola, ale Gargasz był na posterunku.

W zespole Huraganu zagrał były Pogonista – Marek Lendzion.

PLANY POGONI II

Kolejne spotkanie Pogoń II rozegra w niedzielę 6 maja o 17:00 w Siedlcach z Drukarzem Warszawa.

28.04.18, 11:00 – Wołomin

IV liga: Huragan Wołomin – Pogoń II Siedlce 1:0 (0:0)

Bramka: Marek Lendzion 76

W 65 minucie Sebastian Krawczyk (Pogoń II) nie wykorzystał rzutu karnego (Łukasz Derejko obronił).

Huragan: 1. Łukasz Derejko – 6. Dawid Gajewski-Ołdakowski, 20. Przemysław Górski, 18. Marek Lendzion, 5. Rafał Zaborowski – 11. Kamil Żmuda (77, 19. Filip Pakuła), 16. Konrad Witkowski (67, 8. Grzegorz Trzonowski), 10. Marcin Figiel (90+1, 7. Patryk Pięcek), 9. Rafał Wielądek (84, 14. Rafał Barzyc), 4. Maciej Ołowski (61, 17. Piotr Manaj) – 15. Daniel Witak (90+3, 21. Bartłomiej Babicki)

Pogon II: 77. Dawid Gargasz – 18. Sebastian Szcześniak, 3. Arkadiusz Czarnecki, 23. Piotr Ceranka, 14. Michał Markiewicz (79, 17. Patryk Skrzypek) – 98. Bartosz Karczmarek (86, 15. Maciej Litwiński), 5. Sebastian Krawczyk, 99. Dominik Barciak, 11. Kuba Jóźwiak (61, 21. Krystian Zbieć) – 16. Paweł Marchel, 8. Mateusz Omieciuch

Żółte kartki: Rafał Wielądek 29 – Sebastian Szcześniak 42

Sędzia: Piotr Rybus (Warszawa)