Porażka po pechowym golu. Pogoń wciąż bez przełamania (fotogaleria)

Pogoń Siedlce nie przełamała się w meczu na własnym stadionie i przegrała z GKS Tychy 0:1.

„Zwycięskiego składu się nie zmienia” – na to znane w piłkarskim świecie powiedzenie postawił trener Dariusz Banasik, który po wygranej w Chorzowie wystawił tę samą jedenastkę.

Początek spotkania poprzedziła minuta ciszy ku pamięci zmarłego Zbigniewa Konki – byłego trenera oraz działacza biało-niebieskich.

Siedlczanie już od pierwszych minut chcieli przejąć inicjatywę na placu gry. W 6 minucie Adrian Paluchowski otrzymał podanie na wolne pole, ale źle przyjął futbolówkę i jego strzał został zablokowany przez obrońcę. Chwilę później Maciej Wichtowski główkował nad bramką po centrze z rożnego Grzegorza Tomasiewicza. 10 minuta: Nikolas Wróblewski próbował strzału z linii pola karnego, jednak dobrze to uderzenie zablokował Mateusz Żytko. Po chwili Grzegorz Tomasiewicz dośrodkował w pole karne i obrońca gości wybijając piłkę prawie przelobował swojego  bramkarza. W 12 minucie Dominik Kun zacentrował w szesnastkę, a tam nabiegający Grzegorz Tomasiewicz uderzył obrok bramki. Czternaście minut później przyjezdni nieoczekiwanie wyszli na prowadzenie. Po krótko rozegranym rzucie wolnym Dawid Abramowicz uderzył z 25 metrów, piłka w locie odbiła się jeszcze od Daniela Tanżyny i wpadła do bramki zmylonego Przemysława Frąckowiaka. W 30 minucie Łukasz Bogusławski po dośrodkowaniu z rożnego trafił w słupek.

Sygnał do ataku na początku drugiej połowy dał Adrian Paluchowski, który oddał mocny strzał na bramkę, jednak futbolówka przeleciała wysoko nad bramką. W 56 minucie Dawid Polkowski zszedł do środka pola i oddał strzał na bramkę, ale trafił wprost w Konrada Jałochę. 71 minuta: Adrian Paluchowski po dośrodkowaniu Ziggy’ego Gordona uderzył z woleja nad poprzeczką. Chwilę później z wolnego strzelał Łukasz Grzeszczyk i golkiper Pogoni z trudem przeniósł futbolówkę nad bramką. W doliczonym czasie gry Michał Fidziukiewicz, który stanął „oko w oko” z bramkarzem Pogoni trafił wprost w niego.