ARMS
=Centrum

Siedlecki akcent w londyńskim projekcie

   
Autor:
Dodano: 2018/05/03 10:52    views 4786

Victoria London to klub piłkarski w Anglii, który został założony przez grupę znajomych z naszego kraju. Zawodnikiem tej drużyny jest siedlczanin – Dominik Pątek.

Założycielami klubu są: Emil Kot oraz Tomek Słowiak. Ten pierwszy chciał założyć własny zespół w Polsce i zacząć od B-Klasy, jednak po wyjeździe do Londynu wyszedł ciekawy projekt dotyczący właśnie Victorii.

Victoria wyszła podczas rozmowy z Tomkiem. Przed wyjazdem do Anglii miałem pomysł, żeby założyć klub w B klasie i poprowadzić go po swojemu – normalne zarządzanie, fajny marketing, stawianie na młodzież. Coś, co robi teraz Janek Stolarski w Rozwoju Warszawa. Tomek powiedział: fajnie, ale zróbmy to w Anglii. – powiedział Emil Kot.

Klub rozpoczął nabór i do zespołu zgłaszali się ciekawi zawodnicy m.in. bramkarz Bartłomiej Fogler, który ma za sobą występy w ekstraklasowej kiedyś Polonii Warszawa, Dawid Krzemień – w przeszłości grał w Polonii Bytom, czy Piotr Murawski trenujący niegdyś w Jagiellonii Białystok pod okiem Michała Probierza.

W ostatnim czasie do zespołu dołączył wychowanek siedleckiej Pogoni – Dominik Pątek. 22-latek zaczynał w juniorach, następnie wraz z resztą zespołu przeniósł się do rezerw. Po niedługim czasie zawodnik przeniósł się do Victorii Kałuszyn. Potem gracz zakończył swoją przygodę w piłkę. Teraz po wyjeździe do Anglii ponownie rozpoczął grę w piłkę.

Victoria obecnie występuje w Middlesex County Football League – Division One (12 poziom), ale jest bliska awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Jest to półprofesjonalny klub, w którym występują w większości Polacy mieszkający w Anglii. Większość z zawodników pracuje, a następnie z zamiłowania trenuje piłkę nożną.

 
źródło: własne / Weszło.com / Victoria London / Łączy nas pasja; foto: Victoria London (2)Co? Gdzie? Kiedy?

 • środa, 24 Paź 15:00
  PP OZPN: Mazovia II Mińsk Mazowiecki – Pogoń II Siedlce
 • czwartek, 25 Paź 17:00
  I liga: WKK Wrocław – SKK Siedlce
 • sobota, 27 Paź 12:00
  I liga: Warta Kostrzyn nad Odrą – Pogoń Siedlce
 • sobota, 27 Paź 17:00
  II liga: Ósemka Siedlce – LTS Legionovia Legionowo
 • sobota, 27 Paź 17:00
  II liga: Pogoń Siedlce – Skra Częstochowa
 • sobota, 27 Paź 18:00
  I liga: Gwardia Wrocław – KPS Siedlce
 • sobota, 27 Paź 18:00
  EBLK: PGE MKK Siedlce – Wisła Can-Pack Kraków
 • sobota, 27 Paź 19:00
  I liga: GKS Tychy – SKK Siedlce
 • niedziela, 28 Paź 11:00
  IV liga: Pogoń II Siedlce – Wisła II Płock
 • niedziela, 28 Paź 14:00
  Półfinał Ekstraligi: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Ogniwo Sopot


Sponsorzy

Patronat medialny