ARMS
Centrum

Siedlecki akcent w londyńskim projekcie

   
Autor:
Dodano: 2018/05/03 10:52    views 4951

Victoria London to klub piłkarski w Anglii, który został założony przez grupę znajomych z naszego kraju. Zawodnikiem tej drużyny jest siedlczanin – Dominik Pątek.

Założycielami klubu są: Emil Kot oraz Tomek Słowiak. Ten pierwszy chciał założyć własny zespół w Polsce i zacząć od B-Klasy, jednak po wyjeździe do Londynu wyszedł ciekawy projekt dotyczący właśnie Victorii.

Victoria wyszła podczas rozmowy z Tomkiem. Przed wyjazdem do Anglii miałem pomysł, żeby założyć klub w B klasie i poprowadzić go po swojemu – normalne zarządzanie, fajny marketing, stawianie na młodzież. Coś, co robi teraz Janek Stolarski w Rozwoju Warszawa. Tomek powiedział: fajnie, ale zróbmy to w Anglii. – powiedział Emil Kot.

Klub rozpoczął nabór i do zespołu zgłaszali się ciekawi zawodnicy m.in. bramkarz Bartłomiej Fogler, który ma za sobą występy w ekstraklasowej kiedyś Polonii Warszawa, Dawid Krzemień – w przeszłości grał w Polonii Bytom, czy Piotr Murawski trenujący niegdyś w Jagiellonii Białystok pod okiem Michała Probierza.

W ostatnim czasie do zespołu dołączył wychowanek siedleckiej Pogoni – Dominik Pątek. 22-latek zaczynał w juniorach, następnie wraz z resztą zespołu przeniósł się do rezerw. Po niedługim czasie zawodnik przeniósł się do Victorii Kałuszyn. Potem gracz zakończył swoją przygodę w piłkę. Teraz po wyjeździe do Anglii ponownie rozpoczął grę w piłkę.

Victoria obecnie występuje w Middlesex County Football League – Division One (12 poziom), ale jest bliska awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Jest to półprofesjonalny klub, w którym występują w większości Polacy mieszkający w Anglii. Większość z zawodników pracuje, a następnie z zamiłowania trenuje piłkę nożną.

 
źródło: własne / Weszło.com / Victoria London / Łączy nas pasja; foto: Victoria London (2)Co? Gdzie? Kiedy?

 • środa, 16 Sty 18:00
  I liga: KPS Siedlce – Gwardia Wrocław
 • piątek, 18 Sty 12:00
  Sparing: Wisła Płock – Pogoń Siedlce
 • sobota, 19 Sty 14:00
  I liga: Victoria Płock – Pogoń Siedlce
 • sobota, 19 Sty 17:00
  I liga: Olimpia Sulęcin – KPS Siedlce
 • sobota, 19 Sty 17:30
  I liga: Polfarmex Kutno – SKK Siedlce
 • środa, 23 Sty 18:00
  I liga: SKK Siedlce – Znicz Basket Pruszków
 • czwartek, 24 Sty 18:30
  I liga: KPS Siedlce – Mickiewicz Kluczbork
 • sobota, 26 Sty 10:00
  Sparing: Pogoń Siedlce – Victoria Sulejówek
 • sobota, 26 Sty 12:00
  Sparing: Lewart Lubartów – Pogoń II Siedlce
 • sobota, 26 Sty 17:00
  EBLK: PGE MKK Siedlce – Widzew Łódź


Sponsorzy

Patronat medialny