Niedziałek startował w Chinach. Tegoroczny rekord poprawiony

Łukasz Niedziałek uczestniczył w zawodach Drużynowych Mistrzostw Świata w chodzie sportowym, które w dniach 5-6 maja odbyły się w chińskim Taicang.

Najważniejszym startem polskich chodziarzy w Chinach była rywalizacja na dystansie 50 km w ramach 2 Drużynowych Mistrzostw Świata. W związku z tym, że pochodzący z naszego regionu Łukasz Niedziałek nie startuje jeszcze na tak długim dystansie, Polskę reprezentowało jego trzech bardziej doświadczonych kolegów: Rafał Augustyn, Rafał Sikora i Adrian Błocki. Na wynik końcowy składała się suma lokat trzech najszybszych.

Po złoto sięgnęli Japończycy, po srebro Ukraińcy, zaś Polacy po pasjonującej walce wywalczyli brązowe medale w drużynie. W ten sposób polscy chodziarze (seniorzy) po raz drugi w historii imprezy (pucharu świata i drużynowych mistrzostw świata) stanęli na podium. W 2006 roku team: Roman Magdziarczyk, Kamil Kalka i Rafał Fedaczyński nie sprostali Hiszpanom i zajęli drugą pozycję.

18-letni Łukasz Niedziałek w Chinach startował, ale na nieco krótszym dystansie – 10 km. Zawodnik WLKS Siedlce-Nowe Iganie legitymował się 11 rekordem życiowym w 49-osobowej stawce juniorów. Przed dwoma laty, mając zaledwie 16 lat, zajął 33 miejsce. Tym razem zajął dobre dwunaste miejsce. Czas przez niego osiągnięty jest jego rekordem w trwającym sezonie (41:53).