wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Zapaśniczy turniej kwalifikacyjny w Stoku Lackim z siedleckimi akcentami (fotogaleria)

5 maja w Hali Sportowej przy Zespole Oświatowym w Stoku Lackim zorganizowano Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny młodziczek i młodzików w zapasach.

WLKS Siedlce-Nowe Iganie był organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego młodziczek i młodzików w zapasach. W zawodach, które miały miejsce 5 maja w Hali Sportowej przy Zespole Oświatowym w Stoku Lackim wzięli również udział reprezentanci WLKS pochodzący ze szkół w następujących miejscowościach: Stok Lacki, Kotuń, Nowe Iganie, Korczew, Przesmyki, Golice.

W zmaganiach chłopców zapaśnicy WLKS dwa razy „meldowali się” na podium. Na najwyższym jego stopniu stanął Bartosz Skłodowski w kat. 100 kg. Musiał on pokonać jedynego w tej kategorii wagowej rywala (Mateusza Pudłowskiego z warszawskiej Gwardii). Uczynił to i zdobył złoty medal.

W kat. 32-35 kg walczył Wojtek Urban, na którego dobry start liczyliśmy. Pochodzący z Przesmyk zapaśnik w stawce 8 chłopców, zajął drugie miejsce. Musiał uznać jedynie wyższość Roniego Wójcika z Sokoła Lublin.

– czternaste-piętnaste: Kamil Klimiuk w kat. 48 kg

Męski team WLKS w klasyfikacji klubowej zajął trzecie miejsce (40 pkt) ustępując jedynie Sokołowi Lublin (66 pkt) i Stali Rzeszów (45 pkt).

Zapaśniczki WLKS spisały się znacznie słabiej. Najwyżej – na piątych pozycjach – sklasyfikowano: Maję Wasiluk w kat. 29-33 kg i Patrycję Tarmanowską w kat. 58 kg. Dziesiąte lokaty zajęły: Dagmara Wróblewska w kat. 39 kg, Klaudia Podgórzak w kat. 46 kg oraz Maja Mańkowska w kat. 50 kg. Stawkę 13 rywalizujących zawodniczek w kat. 54 kg zamknęły: Sandra Zdun, Aleksandra Mirkowska i Natalia Klimiuk.

W klasyfikacji klubowej żeńska ekipa WLKS zdobyła 18 pkt, co przełożyło się na zajęcie miejsc 10-12.

źródło: własne / sportzona; foto: Maciej Sztajnert