ARMS o planach na najbliższą przyszłość

   
Autor:
Dodano: 2018/05/09 11:41    views 2224

W sali bowlingowej w Parku Wodnym Siedlce odbyła się konferencja Agencji Rozwoju Miasta. W jej trakcie poinformowano o bieżących działaniach oraz planach na najbliższą przyszłość.

Na konferencji poznaliśmy plany ARMS na najbliższe trzy miesiące. Terminarz imprez jest niezwykle napięty i w najbliższym czasie w Siedlcach nie zabraknie sportowych atrakcji. Najbliższym wydarzeniem, które odbędzie się już 11 maja, będzie IV Nightskating.

Z edycji na edycję Nightskating rozwija się. Jeżeli pogoda nas nie zaskoczy, to liczymy na dobrą frekwencję. Z powodów bezpieczeństwa prosimy rowerzystów o zamianę na rolki – powiedział Grzegorz Orzełowski.

W kolejny weekend będzie miała miejsca “Skuterakcja z widokiem na Siedlce”. Wycieczka wystartuje z parkingu przy stadionie ROSRiT. Trasa ma liczyć około 30 kilometrów, a po drodze przewidziano przystanki w wybranych miejscach m.in. nad siedleckim zalewem, czy przy Pałacu Ogińskich. Efektem wyprawy będzie stworzona pamiątkowa widokówka, a uczestnicy wycieczki będą mieli szansę na wygranie skutera elektrycznego.

Na początku czerwca odbędzie się “Festiwal z ułańską fantazją”, który stanowi drugą edycję imprezy “Pędzą konie przy Stadionie”. Tym razem przewidziano m.in. pokazy Szwadronu Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich oraz Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego. Ponadto będzie można obejrzeć pokazy koni z trenerami oraz spróbować wojskowej grochówki.

Tydzień później 10 czerwca siedlczanie będą mogli wziąć udział w akcji “Jazda pod prąd”. Impreza wystartuje z parkingu przy stadionie ROSRiT. Trasa będzie liczyła 10 kilometrów, a uczestnicy mogą poruszać się na m.in.  na deskach, segway’ach oraz rowerach elektrycznych. Celem akcji jest ochrona środowiska przed spalinami.

17 czerwca, już po raz drugi, zostanie rozegrany mecz pomiędzy Reprezentacją Polskich Artystów a Zawodową Reprezentacją Siedlec. W spotkaniu udział wezmą m.in. bracia Rafał i Marcin MroczkowiePiotr ŚwierczewskiTomasz Frankowski, czy Bilguun Ariunbaatar. Wstęp na mecz będzie kosztował 5 złotych, natomiast dzieci wejdą za darmo. Zebrane pieniądze zostaną dedykowane dla AMP Futbol Varsovia.

Mamy nadzieję, że uda nam się zebrać pieniądze potrzebne na pomoc w zakupie protezy dla co najmniej jednego z podopiecznych akademii AMP – powiedział Orzełowski.

Do końca czerwca będą miały miejsce imprezy, które są już przez siedlczan dobrze znane. 23 czerwca do Siedlec zawita Waterslide, czyli 100-metrowa wodna ślizgawka, a także 20-metrowy tor do skimboardu. W ten sam weekend po raz kolejny odbędzie się Nocne Pływanie w Parku Wodnym.

W wakacje nie zabraknie sportowych inicjatyw dla najmłodszych mieszkańców miasta. Od 25 do 29 czerwca oraz od 9 do 13 lipca odbędą się dwa turnusy “Półkolonii na sportowo”. Półkolonie przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat i będą polegać na zajęciach ruchowych na obiektach ARMS, które zostaną połączone z licznymi atrakcjami.

W lipcu do Siedlec powróci kino plenerowe. W piątki od 13 lipca do 2 sierpnia siedlczanie będą mogli na świeżym powietrzu na leżakach obejrzeć światowe hity.

26 sierpnia odbędzie się IV Bieg Siedleckiego Jacka. Zapisy na bieg już ruszyły. Rywalizować można w różnych kategoriach m.in. w półmaraton, biegu na 5 kilometrów, czynordic walkingu. Dla dzieci przewidziano biegi na siedleckim stadionie. Warto dodać, że trwają treningi biegowe (wtorki o 18:00, stadion ARMS) oraz zajęcia nordic walking (wtorki o 18:00, rezerwat Gołobórz).

Wiemy także, że w tym roku nie będzie działał Siedlecki Rower Miejski. ARMS ma pomysł na stworzenie własnego systemu rowerów miejskich. Koszt takiej inwestycji szacuje się na około 200 tysięcy złotych, a decyzja o wydaniu takich pieniędzy należy do prezydenta oraz rady miasta.

ARMS w tym roku planuje także stworzenie programu funkcjonalno-użytkowego odnośnie stadionu lekkoatletycznego przy Prusa. Kolejnym etapem będzie aplikowanie o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu.

– Na przestrzeni dwóch lat ARMS stanie przed dylematem, czy zamknąć stadion lekkoatletyczny – przyznał prezes ARMS.

Ponadto, na przełomie czerwca i lipca w Siedlcach odbędzie zgrupowanie izraelskiego I-ligowca Hapoel Katamon Jerozolima. Warto również odnotować, że od końcówki października 2017 roku z tężni solankowej skorzystało już około 17 tysięcy osób.

 

KALENDARIUM IMPREZ

11 maja – IV Nightskating

20 maja – Skuterakcja z widokiem na Siedlce

3 czerwca – Festiwal z ułańską fantazją

10 czerwca – Jazda pod prąd

17 czerwca – Mecz Reprezentacji Polskich Artystów z Zawodową Reprezentacją Siedlec

23 czerwca – Waterslide

23-24 czerwca – Nocne Pływanie w Parku Wodnym

25-29 czerwca oraz 9-13 lipca – Półkolonie na sportowo

13, 20, 27 lipca oraz 4 sierpnia – Hollywoodzkie kino plenerowe

26 sierpnia – IX Bieg Siedleckiego Jacka

 

źródło i foto: własne




Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Kibic
Gość
Kibic
1 rok 3 miesięcy temu

A o mistrzostwach Siedlec w Bowlingu zapomnieli:(

wpDiscuz


Co? Gdzie? Kiedy?

 • wtorek, 20 Sie 17:45 17:45
  Sparing: KPS Siedlce – Reprezentacja Szwecji
 • środa, 21 Sie 17:00 17:00
  II liga: Garbarnia Kraków – Pogoń Siedlce
 • środa, 21 Sie 17:45 17:45
  Sparing: KPS Siedlce – Reprezentacja Szwecji
 • piątek, 23 Sie 17:00 17:00
  Turniej: KPS Siedlce – LUK Politechnika Lublin
 • sobota, 24 Sie 10:00 10:00
  Sparing: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Skra Warszawa
 • sobota, 24 Sie 16:00 16:00
  IV liga: Makowianka Maków Mazowiecki – Pogoń II Siedlce
 • niedziela, 25 Sie 08:00 08:00
  Bieg Jacka
 • niedziela, 25 Sie 19:00 19:00
  II liga: Pogoń Siedlce – Gryf Wejherowo
 • czwartek, 29 Sie 00:00
  XXII Ogólnopolskie Igrzyska LZS – dzień 1
 • piątek, 30 Sie 00:00
  XXII Ogólnopolskie Igrzyska LZS – dzień 2


Sponsorzy

Patronat medialny