wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Cztery medale naszych sztangistów w mistrzostwach LZS

Zamość był szczęśliwy dla kilkorga siedleckich sztangistów i sztangistek, którzy walczyli w Krajowych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS młodziczek i młodzików U15 oraz juniorek i juniorów młodszych U17.

W dniach 10-13 maja w Zamościu odbyły się krajowe mistrzostwa Zrzeszenia LZS młodziczek i młodzików U-15 oraz juniorek i juniorów młodszych U-17 w podnoszeniu ciężarów. W zawodach startowało kilkoro przedstawicieli dwóch klubów z naszego miasta: WLKS Siedlce-Nowe Iganie i SKS Feniks Siedlce.

Nasi reprezentanci pokazali się z dobrej strony, zdobywając cztery medale.

Najlepszą zawodniczką w kat. 48 kg wśród dziewcząt do lat 17 została Klaudia Celińska-Mysław (WLKS), osiągając w dwuboju rezultat 108 kg (48 kg w rwaniu, 60 kg w podrzucie).

Na drugim stopniu podium w kat. 63 kg stanęła Karolina Hyla. Zawodniczka WLKS uzyskała 145 kg w dwuboju (62 kg + 83 kg).

Na siódmej pozycji w kat. 69 kg dziewcząt do lat 15 sklasyfikowano Olgę Komorowską (WLKS) – 68 kg w dwuboju.

WYNIKI – dziewczęta

Kategorię wagową 85 kg w rywalizacji chłopców do lat 15 wygrał Damian Dmowski (WLKS) osiągając w dwuboju 182 kg w dwuboju (77 kg +105 kg).

Brązowy medal w kat. 85 kg (chłopcy do lat 17) wywalczył reprezentant SKS Feniks Siedlce, Konrad Romańczuk. Jego wynik to 239 kg (104 kg + 135 kg).

Blisko podium był Tomasz Nowosielski w kat. 62 kg (chłopcy do lat 17). Zawodnik WLKS osiągnął 153 kg (68 kg + 85 kg) i zaledwie o 1 kg przegrał brązowy medal. Również czwarte miejsce zajął Dominik Dziewulski. Sztangista WLKS walczył w kat. 94 kg (chłopcy do lat 17) i uzyskał 215 kg (99 kg + 116 kg).

Szósty w kat. 69 kg (chłopcy do lat 17) był Adrian Kędziora (Feniks) – 188 kg w dwuboju (81 kg + 107 kg).

Dwóch sztangistów WLKS zamknęło stawkę rywalizujących w kat. + 105 kg (chłopcy do lat 17) zajmująco odpowiednio siódme (Kacper Księżopolski – 195 kg) i ósme miejsce (Maksym Łukasiuk – 120 kg).

Ósme miejsce dla Marcina Szulskiego w kat. 85 kg (chłopcy do lat 17) – 154 kg.