czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Paluchowski rozstrzelał Chojniczankę. Krok w stronę utrzymania (multimedia)

Piłkarze Pogoni zrobili krok w stronę utrzymania. Siedlczanie pokonali Chojniczankę Chojnice 3:2.

Pogoń mająca problemy kadrowe przystąpiła do meczu osłabiona. Na ławce trenerskiej zabrakło Dariusza Banasika, który została ukarany przez PZPN. W wyjściowej jedenastce zabrakło także pauzujących za karki: Damiana Świerblewskiego, Macieja Wichtowskiego oraz Dariusz Zjawińskiego. Ich miejsce zajęli: Michał Bajdur, Jarosław Ratajczak i Andrzej Rybski. Ponadto debiut w pierwszym zespole zanotował Przemysław Rodak.

WYŚMIENITY PALUCHOWSKI

Adrian Paluchowski mecz z Chojniczanką może zaliczyć do bardzo udanych. Napastnik zanotował hat-tricka, który zapewnił biało-niebieskim bardzo ważne trzy punkty. Najpierw w 38 minucie popularny Paluch wykorzystał zgranie piłki Mateusz Żytki i wpakował futbolówkę do siatki z bliskiej odległości. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy napastnik wykorzystał błąd bramkarza gości i główkował celnie do bramki. W 61 minucie przy stanie 2:2 Dominik Kun wyłożył futbolówkę Paluchowskiemu, a ten dopełnił formalności i zdobył dla Pogoni zwycięskiego gola.

W najbliższej kolejce siedlczanie zmierzą się na wyjeździe z Miedzią Legnica. Ten mecz odbędzie się w sobotę, 19 maja o godzinie 20.

13.05.18, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Nice 1 Liga: Pogoń Siedlce – Chojniczanka Chojnice 3:2 (2:1)

Bramki: Adrian Paluchowski 38, 45+1, 61 – Wojciech Lisowski 19, Tomasz Boczek 53

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 27. Jakub Szrek, 2. Ziggy Gordon, 14. Mateusz Żytko, 4. Jarosław Ratajczak – 11. Michał Bajdur (83, 35. Dawid Polkowski), 8. Daniel Chyła, 10. Grzegorz Tomasiewicz (81, 23. Piotr Mroziński), 18. Andrzej Rybski (69, 17. Przemysław Rodak), 29. Dominik Kun – 87. Adrian Paluchowski

Chojniczanka: 84. Radosław Janukiewicz – 25. Wojciech Lisowski, 37. Dominik Jończy, 15. Tomasz Boczek, 6. Przemysław Pietruszka – 87. Damian Piotrowski, 85. Hubert Wołąkiewicz (57, 45. Adam Ryczkowski), 20. Oskar Paprzycki, 5. Paweł Zawistowski, 21. Emil Drozdowicz (78, 71. Sebastian Steblecki) – 11. Maciej Górski (69, 17. Tomasz Mikołajczak)

Żółte kartki: Grzegorz Tomasiewicz 23, Adrian Paluchowski 63, Jarosław Ratajczak 83 – Damian Piotrowski 36, Maciej Górski 44, Hubert Wołąkiewicz 56, Tomasz Boczek 63, Wojciech Lisowski 75, Dominik Jończy 79, Tomasz Mikołajczak 89

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)