wtorek, 19 marca 2024r.

Lekkoatleci Startu i IKS z medalowymi zdobyczami MPJ

W dniach 12-13 maja w Kozienicach odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych w kat. juniora. Siedleccy sportowcy zdobyli w nich 8 medali.

Kilkoro zawodników z Siedlec wzięło udział w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski osób niepełnosprawnych w kat. juniora. Zawody miały miejsce w dniach 12-13 maja w Kozienicach.

Reprezentanci SSON Start Siedlce zdobyli podczas wspomnianych mistrzostw 6 medali. Ich autorami było dwoje lekkoatletów. Natalia Szpura może pochwalić się dwoma krążkami z najcenniejszego kruszcu w biegach na krótkich dystansach: 100 m i 200 m oraz tytułem wicemistrzowskim w pchnięciu kulą.

Marceli Ciuhak na identycznych dystansach, na których startowała Natalia, wywalczył srebrne medale. Dołożył do nich brąz w biegu na 400 m.

Opiekunem zawodników Startu jest  Andrzej Matwiejczuk.

W mistrzostwach Polski w Kozienicach znakomicie wypadli debiutanci z IKS Siedlce. Złoty medal w biegu na 100 m wywalczyła Julia Wojtczuk, zaś ze srebrem z miasta nad rzeką Zagożdżonką wrócił Adrian Paniak, także rywalizujący w sprincie.

źródło: własne / SSON Start Siedlce / IKS Siedlce; foto: SSON Start Siedlce / IKS Siedlce