czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Lider za mocny. Hiszpan załatwił Pogoń

Siedlecka Pogoń przegrała w Legnicy z tamtejszą Miedzią 0:2. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Marquitos.

W składzie Pogoni zaszły dwie zmiany w składzie. Pauzujących za kartki Jarosława Ratajczaka oraz Grzegorza Tomasiewicza zastąpili: Maciej Wichtowski i Przemysław Rodak.

Pierwsze minuty to wyrównana gra obu zespołów. W 10 minucie po centrze w pole karne Adrian Paluchowski główkował nad poprzeczką. Trzy minuty później Przemysław Mystkowski uderzył niecelnie z linii pola karnego. W 20 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Marquitos, który dobił uderzenie Mateusza Piątkowskiego. 32 minuta: Marquitos popisał się pięknym uderzeniem w okno bramki i podwyższył prowadzenie Miedzi. Pięć minut później ponownie na bramkę zespołu z Legnicy uderzał Paluchowski, jednak napastnik Pogoni ponownie spudłował. Tuż przed końcem pierwszej odsłony Mystkowski minął dwóch zawodników biało-niebieskich i uderzył minimalnie niecelnie.

W drugiej połowie obie ekipy walczyły o zdobycie bramki. W 62 minucie Omar Santana minął Rafała Misztala i zagrał wzdłuż bramki, ale żaden z zawodników Miedzi nie wpakował piłki do siatki. Kilka minut później bramkarz Pogoni fenomenalnie obronił strzał Marquitosa z kilku metrów. 66 minuta: Piątkowski główkował i bramkarz siedlczan ponownie popisał się dobrą interwencją. W końcowych minutach gospodarze grali atakiem pozycyjnym, natomiast podopieczni Dariusza Banasiki próbowali grać z kontry.

W następnej kolejce siedlczanie zagrają przed własną publicznością. Rywalem biało-niebieskich będzie Puszcza Niepołomice.

19.05.18, 20:00 – Legnica

Nice 1 Liga: Miedź Legnica – Pogoń Siedlce 2:0 (2:0)

Bramki: Marquitos 20, 32

Miedź: 1. Łukasz Sapela – 19. Grzegorz Bartczak, 28. Kornel Osyra, 24. Tomislav Božić, 5. Frank Adu Kwame (35, 23. Paweł Zieliński) – 4. Wojciech Łobodziński (76, 13. Adrian Purzycki), 6. Rafał Augustyniak, 14. Omar Santana (88, 7. Łukasz Garguła), 21. Przemysław Mystkowski, 8. Marquitos – 77. Mateusz Piątkowski

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 2. Ziggy Gordon, 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 27. Jakub Szrek – 11. Michał Bajdur (76, 35. Dawid Polkowski), 8. Daniel Chyła, 17. Przemysław Rodak (64, 41. Przemysław Płacheta), 18. Andrzej Rybski (46, 9. Dariusz Zjawiński), 29. Dominik Kun – 87. Adrian Paluchowski

Żółte kartki: Marquitos 49, Omar Santana 57, Rafał Augustyniak 70 – Mateusz Żytko 47

1. Do Zarządu i trenera.
    Dziękujemny za ogromny wkład jaki państwa włożyli do degradacji Pogoni do II LIGI.
    Myślę że delegaci na zebranie sprawozdawczo wyborcze wezmą to pod uwagę w czasie głosowania..Tylko proszę nie mówić że spadek to wyłącznie wina piłkarzy.

1. Przeciez Pogon jeszcze nie spadla, po co to bicie piany. Bezposredniego spadku raczej nie bedzie, a na miejsce barazowe tez sa „pewniejsi” kandydaci. Pozyjemy zobaczymy.

2. Ten wynik był do przewidzenia więc po co te teksty ..Pogoń utrzymanie mamy u siebie za tydzień. .Cała Pogoń zawsze razem.

3. Za tydzien jak wygramy z grajaca o nic Puszcza, to na pewno jestesmy przed Stomilem, a jak jutro Leczna nie wygra, to mamy utrzymanie przed ostatnia kolejka.
    Bardzo slaba runda Pogoni i po sezonie musza byc wyciagniete wnioski, ale caly czas to my rozdajemy karty, wiec po co pieprzyc w trybie dokonanym o spadku?

4. Płacheta to gwiazdor i nic więcej .Owszem umiejętności jakieś ma ale to urodzony samograj i samolub. To nie ta liga!

5. wygląda to tak, że Stomil jest w stanie wygrać ze Stalą i Chrobrym czyli 39 pkt, Łęczna to samo – ogra Raków i niechcący awansować GKS czyli 38 pkt. Wychodzi na to, że dzisiejszy mecz Puszcza – Łęczna jest dla Pogoni właściwie decydujący. Jeżeli wygra Puszcza to my z nią wygramy w kolejnym meczu i się razem utrzymamy. Jeżeli wygra Łęczna, to Puszcza zamuruje bramkę z nami i może być ciężko. Zrobią wtedy wszystko, żeby tu nie przegrać i nie zostawiać rozstrzygnięcia do ostatniego meczu z Miedzią. Sami sobie jesteśmy winni, przegrywając mecze z drużynami, które właściwie już nie grały o awans a były pewne utrzymania. Łęczna, Stomil wszystkie takie mecze obecnie wygrywają. Ja trzymam dzisiaj kciuki za Puszczę, żeby nie było nerwówki w ostatniej kolejce w Częstochowie.

1. ważne ze legia dziś będzie majstrem , co mnie obchodzi jakaś pogoń Siedlce , w dużej ekipie czuje się pewnie , a tutaj i tak nie ma ruchu kibicowskiego i jestem dumny ze warszawa jest tak blisko Siedlec , mogą robić sobie zgody z każdym ja i tak będę za legia , Radomiak mnie bił ale teraz to mój przyjaciel bo tak zadecydował mój klub legia , i mam rację pajace z legii , wszystko im zrobicie

1. Źle się czujesz jesteś zestresowany niedowartściowany, nie układa Ci się w życiu, zgłoś się do psychiatry on napewno Cię wysłucha. Tu nikt Ci nie pomoże i zrób to szybko bo może być za późno.

1. bo prawda w oczy kole , z tym radomiakiem , gdzie tam nie ma racji , ?? bo bezczelnie wiem jak to jest

6. Do legia.zycze zeby legia przejebala.patrze i widze ze łby macie konkretnie zryte

7. Puszcza wygrała z Łęczną wiec wszystko juz jasne.Wygrana z Niepolomicami ktore nie graja juz o nic daje nam 100% utrzymanie…

W niedziele okaze sie kto jest kibicem a kto trollem.Wszyscy kur… na mecz!!!

8. Do działaczy. Niejaki Pan Jacek Kielb odchodzi z Korony Kielce może warto mieć lidera zespołu z Siedlec ( oczywiście w 1 lidze),. Pozdrawiam szanowne grono.

1. On niech lepiej trzyma się z dała od Pogoni, mecz w 1 lidze Pogon grała z mielcem, to szanowny Jacek zamiast kibicować Pogoni kibicował z kibicami z mielca !!!

9. Do kibicow pogoni. Co byscie powiedzieli jakby u nas od nowego sezonu zagrali tacy zawodnicy jak jakub wawrzyniak, grzegorz sandomierski czy pawel brozek. Od nowego sezonu sa do wziecia za darmo. A na lawce zasiadlby np. Pan bartoszek lub pan marek zub. Pozdrawiam. Marzenia nie do spelnienia?

1. Do XXX
      Owszem są do wzięcia są darmo , ale czy stać Pogoń na wynagrodzenie miesięczne.

1. Do maro. Pilkarze sa juz wiekowi wiec mysle ze mogliby u nas zagrac. I kibicow na meczach byloby wiecej bo by przychodzili dla gwiazd. I wreszcie moglibysmy zagrac o cos wiecej niz o utrzymanie z takimi zawodnikami w skladzie. Kwestia wynagrodzenia jest do dogadania.

2. @xxx….no ty kolezko chyba z ksiezyca spadles. Czy masz w ogole pojecie jakie pieniadze trzeba wydac zeby tacy zawodnicy grali w konkretnym klubie ? To sa kwoty rzedu minimum 20-25 tysiecy zlotych na zawodnika. Powtarzam, minimum oczywiscie miesiecznie. Do tego kasa za podpis i jakies bonusy, zapomnij o takich piljarzach w Siedlcach. Bartoszek tez nie przyjdzie tutaj za 15 tysiecy do pracy. Pojecie masz jak ….nie warto nawet pisac

10. Zejdzmy na ziemię i pomyślmy jak zatrzymać tych na których nam zależy żeby zostali.