ARMS
=Centrum

Rankingowe podsumowanie narciarskiego sezonu przez PZN

   
Autor:
Dodano: 2018/05/19 0:19    views 619

Polski Związek Narciarski opublikował rankingi za sezon 2017-18. Wiemy, które miejsca zajmowali reprezentanci UKS Rawa Siedlce.

Rankingi Polskiego Związku Narciarskiego obliczane są dla kategorii od juniora C do seniora indywidualnie oraz klubowo i mają za zadanie wyłaniać najlepszych zawodników i kluby na przestrzeni całego sezonu. Jak w sezonie 2017-18 wypadli zawodnicy Rawy Siedlce?

Na drugim miejscu w kategorii seniora został sklasyfikowany Paweł Klisz. Dopiero na ósmej pozycji znalazł się najlepszy obecnie polski narciarz Maciej Staręga. W klasyfikacji klubowej seniorów siedlecka Rawa zajęła drugą lokatę.

W czołowej dziesiątce juniorek B znalazły się dwie siedlczanki: na siódmej pozycji – Justyna Stefaniuk, zaś na ósmej – Kamila Borkowska. W klasyfikacji klubowej Rawa zajęła trzecie miejsce.

Ósme miejsce w gronie juniorek C przypadło Rozalii Prokurat, natomiast na czwartej pozycji w tej kategorii wiekowej sklasyfikowano Piotra Sobiczewskiego. Ponadto dziewiąty był Maciej Krajcer. Dobra postawa juniorów C przełożyła się na trzecią lokatę w klasyfikacji klubowej.

Biorąc pod uwagę wszystkie kategorie wiekowe siedlecka Rawa w minionym sezonie zajęła siódmą lokatę. Wygrał klub LKS Wiśniowa Osieczany.

Znawców tematu mogą nieco dziwić czasami zbyt niskie lokaty niektórych sportowców w rankingach (chociażby pozycji Macieja Staręgi). Znany portal biegów narciarskich – skipol przyjrzał się temu tematowi bliżej. Okazało się, że bardzo mocno promowane były starty w słabo obsadzonych zawodach FIS za granicami naszego kraju, takich jak na przykład Slavic Cup. W kategorii seniorów za zwycięstwo w zawodach Slavic Cup zawodnik otrzymywał więcej punktów niż za 3 miejsce w zawodach Pucharu Świata… W kategorii juniorów i juniorów młodszych wystarczyło zająć miejsce 15 w  pojedynku z Czechami w ich Mistrzostwach, aby zdobyć więcej punktów niż za 3 miejsce krajowego czempionatu.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi rozstrzygnięciami z uwzględnieniem wszystkich siedlczan.

RANKING

 

źródło: własne / skipol / PZN; foto: skipol


Co? Gdzie? Kiedy?

 • środa, 24 Paź 15:00
  PP OZPN: Mazovia II Mińsk Mazowiecki – Pogoń II Siedlce
 • czwartek, 25 Paź 17:00
  I liga: WKK Wrocław – SKK Siedlce
 • sobota, 27 Paź 12:00
  I liga: Warta Kostrzyn nad Odrą – Pogoń Siedlce
 • sobota, 27 Paź 17:00
  II liga: Pogoń Siedlce – Skra Częstochowa
 • sobota, 27 Paź 17:00
  II liga: Ósemka Siedlce – LTS Legionovia Legionowo
 • sobota, 27 Paź 18:00
  I liga: Gwardia Wrocław – KPS Siedlce
 • sobota, 27 Paź 18:00
  EBLK: PGE MKK Siedlce – Wisła Can-Pack Kraków
 • sobota, 27 Paź 19:00
  I liga: GKS Tychy – SKK Siedlce
 • niedziela, 28 Paź 11:00
  IV liga: Pogoń II Siedlce – Wisła II Płock
 • niedziela, 28 Paź 14:00
  Półfinał Ekstraligi: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Ogniwo Sopot


Sponsorzy

Patronat medialny