ARMS
=Centrum

Rankingowe podsumowanie narciarskiego sezonu przez PZN

   
Autor:
Dodano: 2018/05/19 0:19    views 723

Polski Związek Narciarski opublikował rankingi za sezon 2017-18. Wiemy, które miejsca zajmowali reprezentanci UKS Rawa Siedlce.

Rankingi Polskiego Związku Narciarskiego obliczane są dla kategorii od juniora C do seniora indywidualnie oraz klubowo i mają za zadanie wyłaniać najlepszych zawodników i kluby na przestrzeni całego sezonu. Jak w sezonie 2017-18 wypadli zawodnicy Rawy Siedlce?

Na drugim miejscu w kategorii seniora został sklasyfikowany Paweł Klisz. Dopiero na ósmej pozycji znalazł się najlepszy obecnie polski narciarz Maciej Staręga. W klasyfikacji klubowej seniorów siedlecka Rawa zajęła drugą lokatę.

W czołowej dziesiątce juniorek B znalazły się dwie siedlczanki: na siódmej pozycji – Justyna Stefaniuk, zaś na ósmej – Kamila Borkowska. W klasyfikacji klubowej Rawa zajęła trzecie miejsce.

Ósme miejsce w gronie juniorek C przypadło Rozalii Prokurat, natomiast na czwartej pozycji w tej kategorii wiekowej sklasyfikowano Piotra Sobiczewskiego. Ponadto dziewiąty był Maciej Krajcer. Dobra postawa juniorów C przełożyła się na trzecią lokatę w klasyfikacji klubowej.

Biorąc pod uwagę wszystkie kategorie wiekowe siedlecka Rawa w minionym sezonie zajęła siódmą lokatę. Wygrał klub LKS Wiśniowa Osieczany.

Znawców tematu mogą nieco dziwić czasami zbyt niskie lokaty niektórych sportowców w rankingach (chociażby pozycji Macieja Staręgi). Znany portal biegów narciarskich – skipol przyjrzał się temu tematowi bliżej. Okazało się, że bardzo mocno promowane były starty w słabo obsadzonych zawodach FIS za granicami naszego kraju, takich jak na przykład Slavic Cup. W kategorii seniorów za zwycięstwo w zawodach Slavic Cup zawodnik otrzymywał więcej punktów niż za 3 miejsce w zawodach Pucharu Świata… W kategorii juniorów i juniorów młodszych wystarczyło zająć miejsce 15 w  pojedynku z Czechami w ich Mistrzostwach, aby zdobyć więcej punktów niż za 3 miejsce krajowego czempionatu.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi rozstrzygnięciami z uwzględnieniem wszystkich siedlczan.

RANKING

 

źródło: własne / skipol / PZN; foto: skipol


Co? Gdzie? Kiedy?

 • sobota, 15 Gru 10:00
  Mikołajkowy Turniej Siatkarskich Trójek Chłopców
 • sobota, 15 Gru 10:00
  Biegi Górskie Siedlce 2018
 • sobota, 15 Gru 11:15
  Mistrzostwa Zrzeszenia LZS województwa mazowieckiego juniorek i juniorów do 17 lat
 • sobota, 15 Gru 15:00
  I liga: AZS AGH Kraków – KPS Siedlce
 • sobota, 15 Gru 16:00
  EBLK: PGE MKK Siedlce – Politechnika Gdańska
 • sobota, 15 Gru 17:00
  II liga: Ósemka Siedlce – Łaskovia Łask
 • sobota, 15 Gru 19:30
  I liga: SKK Siedlce – Czarni Słupsk
 • czwartek, 20 Gru 18:00
  III runda Pucharu Polski: KPS Siedlce – Ślepsk Suwałki
 • sobota, 22 Gru 16:00
  II liga: AZS AWF UKSW Warszawa – Ósemka Siedlce
 • sobota, 22 Gru 17:00
  I liga: Astoria Bydgoszcz – SKK Siedlce


Sponsorzy

Patronat medialny