Rankingowe podsumowanie narciarskiego sezonu przez PZN

Polski Związek Narciarski opublikował rankingi za sezon 2017-18. Wiemy, które miejsca zajmowali reprezentanci UKS Rawa Siedlce.

Rankingi Polskiego Związku Narciarskiego obliczane są dla kategorii od juniora C do seniora indywidualnie oraz klubowo i mają za zadanie wyłaniać najlepszych zawodników i kluby na przestrzeni całego sezonu. Jak w sezonie 2017-18 wypadli zawodnicy Rawy Siedlce?

Na drugim miejscu w kategorii seniora został sklasyfikowany Paweł Klisz. Dopiero na ósmej pozycji znalazł się najlepszy obecnie polski narciarz Maciej Staręga. W klasyfikacji klubowej seniorów siedlecka Rawa zajęła drugą lokatę.

W czołowej dziesiątce juniorek B znalazły się dwie siedlczanki: na siódmej pozycji – Justyna Stefaniuk, zaś na ósmej – Kamila Borkowska. W klasyfikacji klubowej Rawa zajęła trzecie miejsce.

Ósme miejsce w gronie juniorek C przypadło Rozalii Prokurat, natomiast na czwartej pozycji w tej kategorii wiekowej sklasyfikowano Piotra Sobiczewskiego. Ponadto dziewiąty był Maciej Krajcer. Dobra postawa juniorów C przełożyła się na trzecią lokatę w klasyfikacji klubowej.

Biorąc pod uwagę wszystkie kategorie wiekowe siedlecka Rawa w minionym sezonie zajęła siódmą lokatę. Wygrał klub LKS Wiśniowa Osieczany.

Znawców tematu mogą nieco dziwić czasami zbyt niskie lokaty niektórych sportowców w rankingach (chociażby pozycji Macieja Staręgi). Znany portal biegów narciarskich – skipol przyjrzał się temu tematowi bliżej. Okazało się, że bardzo mocno promowane były starty w słabo obsadzonych zawodach FIS za granicami naszego kraju, takich jak na przykład Slavic Cup. W kategorii seniorów za zwycięstwo w zawodach Slavic Cup zawodnik otrzymywał więcej punktów niż za 3 miejsce w zawodach Pucharu Świata… W kategorii juniorów i juniorów młodszych wystarczyło zająć miejsce 15 w  pojedynku z Czechami w ich Mistrzostwach, aby zdobyć więcej punktów niż za 3 miejsce krajowego czempionatu.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi rozstrzygnięciami z uwzględnieniem wszystkich siedlczan.