Konstancin-Jeziorna gościł zwolenników Nordic Walking. NoWi Siedlce sześć razy na podium

19 maja w mieście Konstancin-Jeziorna ponad 400 pasjonatów nordic walking stanęło do rywalizacji w II Pucharze Polski. Bardzo dobre rezultaty uzyskali reprezentanci NoWi Siedlce.

W urokliwym miasteczku Konstancin-Jeziorna, na terenach Parku Zdrojowego odbyły się zawody II rundy tegorocznej edycji Pucharu Polski, organizowanego przez Polską Federację Nordic Walking. Ponad czterystu uczestników mierzyło swe siły na dystansach: 5 km, 10 km i półmaratonu (21,1 km). W imprezie uczestniczyła silna grupa NoWi Siedlce. Reprezentanci naszego miasta sześciokrotnie stawali na podium.

Na najkrótszym dystansie brązowe medale w swoich kategoriach wiekowych wywalczyły: Agnieszka Romańczuk (K45-49)

i Marzena Prekurat (K50-54).

W pierwszej dziesiątce sklasyfikowano: Alicję Karasińską (czwarta w kat. K45-49), Krzysztofa Mikiciuka (czwarty w kat. M45-49) i Annę Szostek (siódma w kat. K30-39).

W zmaganiach na 10 km ze srebrnego krążka mógł cieszyć się Kacper Kryszczuk (M18-29).

Trzecie miejsca zajmowały ponadto: Zofia Zacharczuk (K60-69),

Alicja Słowińska (K50-59)

oraz Dariusz Borkowski (M40-49).

Z dobrymi czasami półmaraton ukończyli: Krzysztof Kryszczuk (siódmy w kat. M50-59) i Leszek Borkowski (ósmy w kat. M50-59).