Medalowa passa Dominika Grzędy trwa. Brąz w Budapeszcie

Kickbokser TKKF Siedlce, Dominik Grzęda z powodzeniem wystartował w 24 edycji Pucharu Świata w Budapeszcie.

W dniach 17-20 maja w Budapeszcie odbyły się zawody Pucharu Świata w kickboxingu. W szerokiej kadrze Polski (ponad 50 osób z różnych formuł) znalazł się zawodnik TKKF Siedlce, Dominik Grzęda.

Siedlczanin walczył w formule low kick w kat. 91 kg. Występ Dominika w Pucharze Świata w Budapeszcie można zaliczyć do udanych. Podopieczny Andrzeja Garbaczewskiego zajął w swojej kategorii wagowej trzecie miejsce i zdobył brązowy medal.

Ambitny zawodnik TKKF nie był w pełni zadowolony ze swej postawy: – Mój występ w Budapeszcie nie zaliczam do w pełni udanych. Walka z Serbem, późniejszym zwycięzcą turnieju, przez dwie początkowe rundy była bardzo wyrównana. Wymienialiśmy między sobą akcje za akcją. W trzeciej rundzie presja zaczęła rosnąć i straciłem chłodną głowę. Głupie, nieprzemyślane kombinacje pozwoliły mojemu przeciwnikowi na zdobycie przewagi. Niemniej jednak z wyjazdu przywożę kolejne doświadczenie, które dostarcza mi elementów do dalszej pracy w drodze do kluczowego startu w tym roku, Mistrzostw Europy, które odbędą się w Bratysławie.

Trzecie miejsce w klasyfikacji punktowej i czwarte w medalowej zajęła polska drużyna narodowa. Zdobyliśmy 48 medali (18 złotych, 12 srebrnych i 18 brązowych). Wszystkie formuły zanotowały udany występ. Kadra Polski w formule low kick wywalczyła w sumie 6 medali: 2 złote i 4 brązowe. – Oglądając występy innych kadrowiczów, mogę jedynie skomentować, że prezentujemy bardzo wysoki poziom i perspektywy na przyszłe starty są bardzo obiecujące – ocenił Grzęda.

Medal zdobyty na Węgrzech był potwierdzeniem dobrej dyspozycji Dominika w ostatnim czasie. Przypomnijmy, że przed miesiącem został mistrzem Polski seniorów w formule low kick.

źródło: własne / FB; foto: Fight Club Boxer Siedlce