Pracowita niedziela WLKS

Autor:
Dodano: 2018/05/22 22:02    views 931

Reprezentanci WLKS Siedlce w niedzielę wzięli udział w Memoriale Sławomira Rosłona, Mityngu Gwiazd na Rynku oraz Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Memoriał Sławomira Rosłona w biegach, który odbył się w Piasecznie zakończył się trzema zwycięstwami siedlczan. W biegu na 200 m U-18 pierwsze miejsce zajął Jakub Duch (22,28, rekord życiowy). Z kolei w biegu na 800 m U-18 zwyciężyła Magda Jastrzębska (2:20,14, rekord sezonu). Na tym samym dystansie, lecz w dwa lata młodszej kategorii najlepsza była Julia Księżopolska (2:23,71). W biegu na 1500 m startowali reprezentanci Pogoni Siedlce. Drugie miejsce zajął Adrian Marcinkiewicz z wynikiem 4:03.80, zaś piąte Jakub Szymański – 4:07.73.

W Mityngu Gwiazd na Rynku w Białymstoku wziął udział Jan Parol. W pchnięciu kulą (7,26 kg) siedlczanin zajął piąte miejsce (19:33, rekord życiowy).

W Krotoszynie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach. W kategorii 55 kg drugie miejsce zajął Adrian Gorczyca, zaś piąte Magomed Said Dzauthanor. Piąte miejsce zajął również Patryk Kostrzewski (kat. 65 kg).

źródło: WLKS Siedlce