czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Mistrzostwa Polski w Duathlonie przyniosły brąz zawodniczce Triathlon Siedlce Club

Zawodnicy Triathlon Siedlce Club zadebiutowali w zawodach rangi mistrzowskiej. Okazją do tego były Mistrzostwa Polski w Duathlonie.

Czworo przedstawicieli Triathlon Siedlce Club wzięło udział w Mistrzostwach Polski w Duathlonie, które odbyły się 19 maja w Rumi.

Sukcesem zakończył się start Łucji Wierzbickiej rywalizującej w kategorii młodziczek. Zawodniczka TSC miała do pokonania 2,5 km (bieg), następnie przejechała 10,3 km na rowerze i na koniec pobiegła 1,25 km. Jej dobry rezultat pozwolił na uplasowanie się na trzeciej pozycji i zdobycie brązowego krążka mistrzostw Polski.

W juniorach młodszych (bieg 2,5 km; rower 10,3 km; bieg 1,25 km) dwunaste miejsce zajął Bartek Rękawek, a dwie pozycje dalej uplasował się Jakub Kiełczykowski.

W wyścigu elity wystartowała juniorka Natalia Buczek, której nie udało się ukończyć wyścigu.

W wyścigu age groupersów kategorii wiekowych, startował ponadto trener Paweł Janiak, docierając do mety na 4 pozycji.

źródło: własne / TSC (FB); foto: Triathlon Siedlce Club (FB)