Zdecydowało jedno przyłożenie (fotogaleria)

W meczu na szczycie grupy B siedleccy rugbiści wygrali 11:9 z Ogniwem Sopot.

Pogoniści przystąpili do meczu po czterotygodniowym odpoczynku od zmagań w Ekstralidze. Przerwa Ogniwa była jeszcze dłuższa. W wyjściowej piętnastce sopocian znaleźli się świeżo zakontraktowani Anglicy Dwayne Burrowsa i Andrew Peverelle.

Całe spotkanie było niezwykle zacięte. Nie mogło być inaczej, skoro na siedleckiej murawie zmierzył się wicemistrz Polski z trzecią drużyną Ekstraligi rugby. W pierwszej połowie obie drużyny punktowały jedynie z karnych. Ciut lepsi byli goście z Sopotu, którzy na przerwę schodzili z prowadzenie 6:3.

Tuż po przerwie wyrównał Daniel Gdula (z karnego). W decydujących fragmentach spotkania walka rozgorzała na dobre. Zawodnicy obu drużyn nie żałowali swojego zdrowia i zajadle walczyli o każdy metr boiska, czy w ofensywie, czy defensywie. Po godzinie gry Andrei Cebotari zaliczył kluczową interwencję w defensywie. Kilka chwil później Łukasz Szablewski po raz trzeci trafił z karnego (9:6 dla Ogniwa). Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Po znakomitym rajdzie Przemysława Rajewskiego piłka trafiła do Cebotariego, a ten postarał się o przyłożenie. W ostatniej akcji meczu Ogniwo oblegało okolice pola punktowego siedlczan, jednak nie ustrzegli się błędu w kluczowym momencie. Pogoń wygrała 11:9 i została nowym liderem grupy B.

W sobotę 2 czerwca o 14:00 Pogoń zagra w Warszawie ze Skrą.

27.05.18, 18:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Ogniwo Sopot 11:9 (3:6)

Punkty: Andrei Cebotari 5 (P), Daniel Gdula 3 (K), Przemysław Rajewski 3 (K) – Łukasz Szablewski 9 (3 K)

Pogoń: 17. Tomasz Gołąb, 2. Adrian Chróściel, 3. Paweł Grabski (52, 8. Kostiantyn Guriłow), 4. Dawid Dybowski (60, 25. Wojciech Twarowski, 64, 21. Krystian Olejek), 5. Marek Mirosz, 7. Norbert Kargol, 6. Maciej Panasiuk, 16. Eduard Wertyłećkyj, 9. Daniel Trybus, 10. Sergio Kwernadze, 11. Andrei Cebotari (76, 22. Bartosz Nasiłowski), 13. Daniel Gdula, 12. Narek Manukjan, 23. Tomasz Biernacki, 15. Przemysław Rajewski

Ogniwo: 1. Marcin Wilczuk, 2. Filip Rau, 3. Andrew Peverelle, 4. Dmytro Mokrecow, 5. Robert Graban, 6. Adam Piotrowski, 7. Stanisław Powała-Niedźwiecki (70, 16. Maciej Wojtkuński), 8. Piotr Zeszutek, 9. Mateusz Plichta, 10. Łukasz Szablewski, 11. Sławosz Hodura (41, 22. Mariusz Wilczuk), 12. Grzegorz Szczepański (23, 20. Mateusz Mrowca), 13. Marek Przychodzki, 14. Dwayne Burrows, 15. Roman Żuk

Żółta kartka: Przemysław Rajewski 45

Zmiany czasowe: 15-22 Wilczuk za Szczepańskiego, 64-70 Wojtkuński za Grabana