W regionie: Naprzód dogonił, ale przegrał (fotogaleria)

W regionie: Naprzód dogonił, ale przegrał

Naprzód Skórzec przegrał 4:5 ze Spartą Jazgarzew. Mecz w ramach IV ligi miał niesamowity przebieg.

Naprzód potrzebuje punktów jak kania dżdżu. W 26 kolejkach beniaminek ze Skórca zdobył tylko 10 punktów i jest poważnym kandydatem do spadku z grupy południowej IV ligi mazowieckiej. Sparta przyjechała na mecz w 12-osobowym składzie.

Niesamowity. Po 14 minutach Sparta prowadziła 3:0. Hat tricka ustrzelił Konrad Rudnicki (dwa trafienia z karnych). Naprzód szybko odpowiedział golem Karola Kruszewskiego, ale równie ekspresowo został skarcony Maksymiliana Vogtmana. W 22 minucie było 4:1 dla Sparty. Naprzód nie poddał się i jeszcze przed przerwą doprowadził do wyrównania. Michał Kruszewski wykorzystał dwa rzuty karne, a wyrównującego gola do szatni w zamieszaniu podbramkowym zdobył Patryk Sierociuk.

W drugiej połowie zabrakło prochu na kolejne wystrzały. W 53 minucie Olaf Kubat zdobył zwycięskiego gola. Dziesięć minut później Damian Chłopek opuścił boisko z powodu czerwonej kartki. Pomimo starań gola na 5:5 nie udało się zdobyć.

PLANY NAPRZODU

Naprzód traci już siedem punktów do LKS Promna, plasującego się na 14 lokacie. I to właśnie z tym zespołem drużyna Kamila Weredy zagra w następnej kolejce (2 czerwca o 17:00).

26.05.18, 11:00 – Skórzec

IV liga: Naprzód Skórzec – Sparta Jazgarzew 4:5 (4:4)

Bramki: Karol Kruszewski 17, Michał Kruszewski 24 k, 38 k, Patryk Sierociuk 44 – Konrad Rudnicki 3 k, 8, 14 k, Maksymilian Vogtman 22, Olaf Kubat 53

Naprzód: 25. Paweł Krawczyk – 5. Damian Świątek, 2. Radosław Całka, 24. Patryk Szachnowski, 22. Maciej Chmielewski (32, 19. Damian Chłopek) – 15. Michał Kruszewski (68, 9. Kamil Gołoś), 6. Patryk Sierociuk (46, 10. Mateusz Kafara), 8. Jarosław Kisiel, 21. Marcin Utnicki, 16. Dawid Kobyliński (60, 7. Jakub Ejsymont) – 11. Karol Kruszewski (87, 17. Mateusz Kacprzak)

Sparta: 27. Mateusz Jaworski – 6. Mateusz Keller, 11. Arkadiusz Ryś, 17. Konrad Wojtkielewicz, 19. Kamil Domański – 13. Maksymilian Vogtman (83, 15. Marek Gołębiewski), 2. Tomasz Ćwil, 8. Łukasz Zając, 10. Olaf Kubat, 7. Karol Szelągowicz – 9. Konrad Rudnicki

Żółte kartki: Patryk Szachnowski 10, Damian Świątek 36, Jarosław Kisiel 85 – Mateusz Jaworski 37

Czerwona kartka: Damian Chłopek (63, za faul taktyczny)

Sędzia: Dawid Sawicki (Radom)