Występy siedlczan w imprezach lekkoatletycznych

Lekkoatleci MKS Pogoń Siedlce oraz SKS Feniks Siedlce w weekend 26-27 maja wzięli udział w dwóch imprezach sportowych.

W sobotę, 26 maja w Białej Podlaskiej odbył się 3 Otwarty Kwalifikacyjny Mityng LOZLA. W biegu na 100 metrów 6 miejsce zajął zawodnik SKS Feniks Siedlce – Damian Czarnocki. Natomiast w rywalizacji na dystansie 200 metrów w pierwszym biegu półfinałowym na 4 pozycji uplasował się Michał Wyrębiak, a w drugim Mateusz Pilarski był piąty. Na dystansie 800 metrów najlepszy był Sylwester Jaciuk z Pogoni.

W rzucie oszczepem walczyło 3 zawodników z Siedlec: Adam Donacki (U-18) zajął 2 miejsce, Piotr Adamiak (U-16) był pierwszy, natomiast Dawid Krogul spalił wszystkie swoje rzuty. W kategorii kobiet Agata Styś zdobyła złoty medal.

Ostatnią dyscypliną, w której udział wzięli siedlczanie był skok w dal. 17-letni Damian Czarnocki zajął 5 miejsce, a Adam Donacki był ósmy.

WYNIKI BIAŁA PODLASKA

W niedzielę, 27 maja stolicy odbyła się Warszawska Liga Lekkoatletyczna. W biegu na dystansie 1500 metrów Kajetan Przestrzelski z Pogoni zajął 9 miejsce. Dwie pozycje niżej uplasował się Łukasz Żuk, a 13 był Bartosz Żuk (obaj Pogoń).

W skoku o tyczce rywalizowało dwóch zawodników SKS Feniks Siedlce. Adam Donacki uplasował się na 7 pozycji. Tuż za nim był Dawid Wereda.

W biegu na 400 metrów Julia Gadomska z Pogoni zajęła 1 miejsce. Na dystansie 800 metrów na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Marczuk, natomiast na 1500 metrów Maja Och była druga.