Pogoń zremisowała i zagra w barażach (fotogaleria)

Pogoń Siedlce zremisowała w Częstochowie z tamtejszym Rakowem 1:1. Remis nie dał siedlczanom utrzymania i zespół będzie walczył w barażach z Garbarnią Kraków.

W wyjściowej jedenastce Pogoni w porównaniu do ostatniego domowego meczu zaszła jedna zmiana. Miejsce kontuzjowanego Przemysława Płachety zajął Andrzej Rybski.

Gospodarze lepiej rozpoczęli spotkanie i mięli przewagę na placu gry. W 5 minucie Adam Mesjasz wstrzelił futbolówkę w pole karne i dobrą interwencją popisali się defensorzy Pogoni. Dwie minut później Dariusz Formella niecelnie główkował po centrze Karola Mondka. 8 minuta: sygnał do ataku dał Grzegorz Tomasiewicz. Strzał z około 20 metrów pomocnika przeleciał minimalnie obok bramki. W 22 minucie Adrian Paluchowski zagrał na wolne pole do nabiegającego Dariusza Zjawińskiego, ale napastnik biało-niebieskich został uprzedzony przez Karola Mondka. Po pół godzinie gry Dariusz Zjawiński dośrodkował w pole karne, a tam Daniel Chyła główkował obok bramki. W ostatnich minutach pierwszej odsłony dobrych sytuacji nie wykorzystali: Dominik Kun oraz Daniel Chyła.

Już na początku drugiej połowy Raków wyszedł na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się były zawodnik Pogoni – Adam Czerkas, który wykorzystał podanie Adama Mesjasza. W 53 minucie strzał głową Adama Mesjasza obronił Rafał Misztal. Trzy minuty później Michał Bajdur uderzył z rzutu wolnego obok bramki. Dziesięć minut później Maciej Wichtowski w ostatniej chwili zatrzymał szarżującego Adama Czerkasa. W 66 minucie Michał Bajdur uderzył w poprzeczkę. 84 minuta: Rafał Misztal obronił uderzenie Dariusza Formelli, który miał stuprocentową sytuację. W ostatnich minutach Jarosław Ratajczak zagrał do Damiana Świerblewskiego, a ten uderzył wprost w golkipera Rakowa. W doliczonym czasie gry podopieczni Dariusza Banasika doprowadzili do remisu. Po rzucie wolnym Mateusz Żytko zgrał piłkę do Dominika Kuna, a ten wpakował futbolówkę do bramki z najbliższej odległości.

W ekipie z Częstochowy zagrał Hubert Tomalski – były gracz MKP Pogoń.

AWANSE I SPADKI

Do rozgrywek Lotto Ekstraklasy awansowały: Miedź Legnica oraz Zagłębie Sosnowiec. W barażu o utrzymanie w Nice 1 Lidze Pogoń zmierzy się z Garbarnią Kraków. Natomiast z ligi spadły: Górnik Łęczna, Olimpia Grudziądz oraz Ruch Chorzów.

Siedlczanie po remisie spadli w tabeli na miejsce barażowe i w meczu o utrzymanie zmierzą się z Garbarnią Kraków. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę, 9 czerwca w Krakowie, natomiast rewanż 13 czerwca (środa) na stadionie ROSRRiT.

03.06.18, 12:45 – Częstochowa

Nice 1 Liga: Raków Częstochowa – Pogoń Siedlce 1:1 (0:0)

Bramki: Adam Czerkas 50 – Dominik Kun 90+1

Raków: 1. Mateusz Lis – 21. Jakub Łabojko, 6. Andrzej Niewulis, 14. Kamil Kościelny – 25. Karol Mondek, 7. Rafał Figiel, 16. Igor Sapała, 4. Adam Mesjasz (75, 77. Hubert Tomalski) – 30. Miłosz Szczepański (46, 10. Adam Czerkas), 11. Dariusz Formella, 13. Piotr Malinowski (70, 8. Adam Radwański)

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 27. Jakub Szrek (78, 24. Damian Świerblewski), 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 4. Jarosław Ratajczak – 29. Dominik Kun, 8. Daniel Chyła, 10. Grzegorz Tomasiewicz, 18. Andrzej Rybski (62, 35. Dawid Polkowski), 9. Dariusz Zjawiński (55, 11, Michał Bajdur) – 87. Adrian Paluchowski

Żółte kartki: Karol Mondek 79, Igor Sapała 82 – Dawid Polkowski 70, Maciej Wichtowski 85

Czerwona kartka: Andrzej Niewulis 90+1 (Raków, za faul taktyczny)

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)