Weterani startowali w Iławie. Dwa medale Głuchowskiego

Tenisiści z Siedlec w dniach 1-3 czerwca rywalizowali w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Weteranów, który rozgrywane były w Iławie.

Anna Osińska rywalizowała w kategorii wiekowej 50-59 lat. Siedlczanka w turnieju grupowym 2 spotkania wygrała oraz poniosła jedną porażkę, co dało jej drugie miejsce. W ćwierćfinale Osińska przegrała z Jolantą Szatko-Nowak 0:3. Tenisistka walczyła w dalszej części o najwyższe możliwe miejsce i ostatecznie uplasowała się na pozycji 3-4. Osińska zagrała także w deblu. Razem z Teresą Gregorczyk tenisistka zajęła 1 miejsce.

Kobiety 50-59 lat – gra pojedyncza

Kobiety 50-59 lat – gra podwójna

Drugim reprezentantem naszego miasta był Zbigniew Prokurat, który w fazie grupowej zajął drugie miejsce. W turnieju głównym tenisista odpadł już w pierwszej rundzie po porażce z Jackiem Stokłosą 0:3.Prokurat zakończył zawody na miejscach 25-30. W grze podwójnej tenisista wraz z Hubertem Stoklasem zajął pozycje 9-16

Mężczyźni 50-59 lat – gra pojedyncza

Mężczyźni 50-59 lat – gra podwójna

Ostatnim zawodnikiem z Siedlec był Jerzy Głuchowski. Tenisista w swoje grupie nie miał sobie równych i zwyciężył wszystkie pojedynki do zera. W turnieju głównym weteran także popisał się bardzo dobrą formą i nie stracił żadnego seta aż do finału. W meczu o pierwsze miejsce siedlczanin pokonał Michała Wolnego 3:1 i zdobył złoty medal. Głuchowski wraz z Stanisławem Magdoniem zajęli drugie miejsce.

Mężczyźni 65-69 lat – gra pojedyncza

Mężczyźni 65-69 lat – gra podwójna

źródło: własne / PZTS