Siedleckich lekkoatletów popisy na stadionie Zawiszy

Po majowych juniorskich mistrzostwach Polski osób niepełnosprawnych w lekkoatletyce, tym razem przyszła kolej na zmagania seniorów. Siedlczanie pokazali, że są w znakomitej formie.

W dniach 9-10 czerwca na stadionie Zawiszy Bydgoszcz rozegrano seniorskie mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych w lekkoatletyce. Startujący w mieście nad Brdą reprezentanci SSON Start Siedlce i IKS Siedlce zdobyli kilka medali.

Znakomity występ zaliczył Marcin Ruciński. Zawodnik SSON Start walczył w dwóch konkurencjach: rzucie oszczepem i dyskiem. W obu okazał się najlepszy i mógł z dumą prezentować dwa złote medale na piersi.
Biegaczka Startu Marta Cisłak również zasmakowała zwycięstwa. Ta sztuka udała się jej w biegu na 400 m. Na dystansie dwa razy krótszym wywalczyła srebrny krążek.
Jej siostra – Paulina cieszyła się z medalu brązowego, który wywalczyła w biegu na 200 m. Trenerem wszystkich wyżej wymienionych jest Bogumił Krasuski.

IKS Siedlce reprezentowało kilkoro lekkoatletów. Małgorzata Mućka miała owocny start, co wyżej wspomniani lekkoatleci. Małgorzata wystartowała na dwóch dystansach: 100 m i 200 m. Na jednym i na drugim kończyła rywalizację na drugim miejscu, wywalczając tym samym srebrne medale.
Dwa srebrne medale wywalczyła również Katarzyna Piekart. Utytułowana sportsmenka zdobyła je w konkurencjach technicznych: rzucie oszczepem i skoku w dal.
Dariusz Osiński nie chciał być gorszy i także zainkasował dwa krążki. Uczynił to w rzucie oszczepem (srebro) i w rzucie dyskiem (brąz).
Furorę zrobiła niespełna 13-letnia Julia Wojtczuk. Najmłodsza uczestniczka mistrzostw walczyła w konkurencjach sprinterskich. W biegu na 200 m była druga, zaś na 100 m zajęła trzecie miejsce.

Piekart i Osiński dzięki dobrej postawie w swojej koronnej konkurencji – rzucie oszczepem, wypełnili minima kwalifikacyjne na sierpniowe Mistrzostwa Europy w Berlinie.

WYNIKI

źródło: własne / SSON Start Siedlce / IKS Siedlce; foto: SSON Start Siedlce / IKS Siedlce