ARMS
=Centrum

Siedleckich lekkoatletów popisy na stadionie Zawiszy

   
Autor:
Dodano: 2018/06/12 16:01    views 1069

Po majowych juniorskich mistrzostwach Polski osób niepełnosprawnych w lekkoatletyce, tym razem przyszła kolej na zmagania seniorów. Siedlczanie pokazali, że są w znakomitej formie.

W dniach 9-10 czerwca na stadionie Zawiszy Bydgoszcz rozegrano seniorskie mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych w lekkoatletyce. Startujący w mieście nad Brdą reprezentanci SSON Start Siedlce i IKS Siedlce zdobyli kilka medali.

Znakomity występ zaliczył Marcin Ruciński. Zawodnik SSON Start walczył w dwóch konkurencjach: rzucie oszczepem i dyskiem. W obu okazał się najlepszy i mógł z dumą prezentować dwa złote medale na piersi.
Biegaczka Startu Marta Cisłak również zasmakowała zwycięstwa. Ta sztuka udała się jej w biegu na 400 m. Na dystansie dwa razy krótszym wywalczyła srebrny krążek.
Jej siostra – Paulina cieszyła się z medalu brązowego, który wywalczyła w biegu na 200 m. Trenerem wszystkich wyżej wymienionych jest Bogumił Krasuski.

IKS Siedlce reprezentowało kilkoro lekkoatletów. Małgorzata Mućka miała owocny start, co wyżej wspomniani lekkoatleci. Małgorzata wystartowała na dwóch dystansach: 100 m i 200 m. Na jednym i na drugim kończyła rywalizację na drugim miejscu, wywalczając tym samym srebrne medale.
Dwa srebrne medale wywalczyła również Katarzyna Piekart. Utytułowana sportsmenka zdobyła je w konkurencjach technicznych: rzucie oszczepem i skoku w dal.
Dariusz Osiński nie chciał być gorszy i także zainkasował dwa krążki. Uczynił to w rzucie oszczepem (srebro) i w rzucie dyskiem (brąz).
Furorę zrobiła niespełna 13-letnia Julia Wojtczuk. Najmłodsza uczestniczka mistrzostw walczyła w konkurencjach sprinterskich. W biegu na 200 m była druga, zaś na 100 m zajęła trzecie miejsce.

Piekart i Osiński dzięki dobrej postawie w swojej koronnej konkurencji – rzucie oszczepem, wypełnili minima kwalifikacyjne na sierpniowe Mistrzostwa Europy w Berlinie.

WYNIKI

 

źródło: własne / SSON Start Siedlce / IKS Siedlce; foto: SSON Start Siedlce / IKS Siedlce


Co? Gdzie? Kiedy?

 • środa, 24 Paź 15:00
  PP OZPN: Mazovia II Mińsk Mazowiecki – Pogoń II Siedlce
 • czwartek, 25 Paź 17:00
  I liga: WKK Wrocław – SKK Siedlce
 • sobota, 27 Paź 12:00
  I liga: Warta Kostrzyn nad Odrą – Pogoń Siedlce
 • sobota, 27 Paź 17:00
  II liga: Pogoń Siedlce – Skra Częstochowa
 • sobota, 27 Paź 17:00
  II liga: Ósemka Siedlce – LTS Legionovia Legionowo
 • sobota, 27 Paź 18:00
  I liga: Gwardia Wrocław – KPS Siedlce
 • sobota, 27 Paź 18:00
  EBLK: PGE MKK Siedlce – Wisła Can-Pack Kraków
 • sobota, 27 Paź 19:00
  I liga: GKS Tychy – SKK Siedlce
 • niedziela, 28 Paź 11:00
  IV liga: Pogoń II Siedlce – Wisła II Płock
 • niedziela, 28 Paź 14:00
  Półfinał Ekstraligi: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Ogniwo Sopot


Sponsorzy

Patronat medialny