Borowik leci na Hawaje! Świetna postawa naszych triathlonistów

Aktywny, ale jednocześnie udany weekend mają za sobą reprezentanci Triathlon Siedlce Club.

Dużo radości przyniósł występ Sebastiana Borowika w Stanach Zjednoczonych. Siedlecki zawodnik zmierzył się z dystansem Ironman. Miał nie lada wyzwanie, bowiem zawody odbywały się na wysokości około 1600 m n.p.m. – w miejscowości Boulder w stanie Kolorado. Ostatecznie Sebastian w klasyfikacji open zajął 29 miejsce, zaś w swojej kategorii wiekowej 40-44 był drugi! Taki rezultat pozwolił zawodnikowi Triathlon Siedlce Club uzyskać kwalifikację na październikowe Mistrzostwa Świata, które odbędą się na Hawajach.

Andrzej Zwierzchowski startował w zawodach Karkonoszman z metą na Śnieżce. Zajął w nich 9 miejsce w kategorii open na prawie 200 uczestników.

Na Malej Lidze XC młodzież TSC rywalizowała na interwałowej trasie w lasach niedaleko Otwocka. Siedlczanie uzyskali najlepsze miejsca w historii swoich startów w zawodach XC. Pierwsze miejsce w kategorii młodziczek zajęła Łucja Wierzbicka, trzeci w kategorii junior młodszy był Bartosz Rękawek, natomiast piąty w tej samej kategorii – Mateusz Powałka.

źródło: własne / Triathlon Siedlce Club (FB); foto: Triathlon Siedlce Club (FB)